Akıncılar Belediyesi'ne Memur Alımı için Başvurularda KPSS En Az 50 Puan Şartı Aranacak

Sivas Akıncılar Belediye Başkanlığı'na memur alımı ve zabıta memuru alımı için başvuru yapacak adayların KPSS'ye girmiş ve en az 50 puan almış olma şartının yanı sıra unvanlara göre belirlenen başvuru genel ve özel şartlarını da yerine getirmesi gerekiyor.

Akıncılar Belediyesi'ne Memur Alımı için Başvurularda KPSS En Az 50 Puan Şartı Aranacak

Sivas Akıncılar Belediye Başkanlığı'na memur alımı ve zabıta memuru alımı için başvuru yapacak adayların KPSS'ye girmiş ve en az 50 puan almış olma şartının yanı sıra unvanlara göre belirlenen başvuru genel ve özel şartlarını da yerine getirmesi gerekiyor.

06 Temmuz 2020 Pazartesi 12:52
Akıncılar Belediyesi'ne Memur Alımı için Başvurularda KPSS En Az 50 Puan Şartı Aranacak

SADECE İŞ HABERLERİNİ TAKİP ETMEK, SON DAKİKA YENİ İŞ HABERLERİNDEN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN TIKLA.

Akıncılar Belediyesi memur alımı, zabıta memuru alımı işlemleri 23-27 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek. Sivas Akıncılar Belediye Başkanlığı'na ; "Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin İşletme, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi veya İktisat bölümlerinin birinden mezun olmak. -En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak." şartını yerine getiren KPSS'den en az 50 puan alanlardan zabıta memuru, "Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin İşletme, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi veya İnsan Kaynakları Yönetimi bölümlerinin birinden mezun olmak. -MEB onaylı bilgisayar işletmenliği sertifikasına sahip olmak veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğünü belgelemek -En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak." şartını yerine getiren KPSS'den en az 50 puan alanlardan memur alımı yapılacak. Konuya dair yapılan resmi duyuruda adayların ayrıca aşağıdaki genel ve özel şartları da yerine getirmesi gerektiği kaydedildi:

İlan edilen memur kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.
• Türk vatandaşı olmak.
• Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
• Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
• Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
• Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.
• İlan edilen kadro için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

• Hangi kadroya başvuru yaptığına ilişkin dilekçe vermek, (Her aday eğitim durumuna göre ilan edilen yalnızca bir kadroya başvuru yapacaktır.)
BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI:
a. İlan edilen unvanlar için son olarak mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak, 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, asgari KPSS puanını almış olmak,
b. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak,
c. En az B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak,
d.Memur kadroları için MEB onaylı bilgisayar işletmeni sertifikasına sahip olmak veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğünü belgelemek,
e. Zabıta memuru kadrolarına başvuracaklar için; 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+, -) 10 kg’dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.
f. Zabıta Memuru kadrolarına başvuru yapacaklar için sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

TÜM DETAYLAR İÇİN TIKLA.pdf

Son Güncelleme: 06.07.2020 13:44
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mert 2020-07-06 15:43:58

aldınız zaren alacağınızı şimdi kpps şsrtı arıyonuz...