Adalet Bakanlığı 814 İcra Katibi Alımı Yapacak

Adalet Bakanlığı tarafından bir ilan yayımlandı ve en az lise mezunları arasından icra katibi alımı yapılacağına yer verildi. İlanın başvuru bilgileri yazımızda.

Adalet Bakanlığı 814 İcra Katibi Alımı Yapacak

Adalet Bakanlığı tarafından bir ilan yayımlandı ve en az lise mezunları arasından icra katibi alımı yapılacağına yer verildi. İlanın başvuru bilgileri yazımızda.

23 Şubat 2021 Salı 00:20
Adalet Bakanlığı 814 İcra Katibi Alımı Yapacak

Adalet Bakanlığı 814 icra katibi alacak.

Adalet Bakanlığı icra katibi kadrosunda istihdam etmek üzer 814 kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. En az lise mezunları arasından yapılacak sözleşmeli kamu personeli alımında BAŞVURU BİLGİLERİ ŞU ŞEKİLDE:

"İcra Dairelerinde görev yapmak üzere; Bakanlığımızca ekli listede yeri, sayısı, unvanı ve niteliği belirtilen, 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu kararıyla yürürlüğe giren “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında, sınavı yapacak adalet komisyonu olarak belirlenen adalet komisyonlarınca yapılacak uygulama ve sözlü sınav sonucuna göre 814 sözleşmeli icra kâtibi alınacaktır." başlığı ile yayımlanan duyuru şu şekilde:

Kadın erkek adaylarla bilgi alış verişi için TIKLAYIN

BAŞVURU ŞARTLARI

İlana başvuru yapacaklarda aranan şartlar şu şekilde:

a) Türk vatandaşı olmak,

b) Merkezi sınavın (KPSS-2020) yapıldığı 2020 yılının Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01/01/1985 ve sonrası doğumlu olanlar),

c) Görev yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

d) Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucu olumlu olmak,

e) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflâs, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

f) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

g) Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

h) En az lise veya dengi okul mezunu olup, örgün öğretim yoluyla verilen daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek veya başvuru tarihinde Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurumu ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip bulunmak,

ı) Uygulama sınavında ve sözlü sınavda başarılı olmak, şartlarını taşımaları gerekmektedir.

BAŞVURU

İlana başvurular e Devlet kapısı üzerinden 23 Şubat 2021 günü başlayacak. Başvuru ekranı açıldığında bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

İLAN METNİ İÇİN TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Şerife Mısra Kılınç 2021-02-23 00:36:06

Puan kaç

Avatar
Osman 2021-02-23 09:18:23

Yav şu puanı gözünüzü seveyim 60a cekin ya hep 70 70 bu ne

Avatar
Oldu 2021-02-23 12:42:03

Sen yan gel kimiside köpek gibi çalışsn varmı öyle dünya söyleyn bizde gelelim...

Avatar
Ayşe 2021-02-24 01:05:13

Herşeye başvuruyoruz ama hiçbirine seçilemiyoruz Allah yüzümüze ne zaman gülecek şartlar çok ağır