Türk Patent ve Marka Kurumu Memur Alımı Gerçekleştirecek

Türk Patent ve Marka Kurumu'nun 14 Sınai Mülkiyet Uzman Yardımcısı alımı için 11 Kasım 2019 tarihi itibariyle başlayan başvuru işlemleri devam ediyor.

Türk Patent ve Marka Kurumu Memur Alımı Gerçekleştirecek

Türk Patent ve Marka Kurumu'nun 14 Sınai Mülkiyet Uzman Yardımcısı alımı için 11 Kasım 2019 tarihi itibariyle başlayan başvuru işlemleri devam ediyor.

17 Kasım 2019 Pazar 19:52
Türk Patent ve Marka Kurumu Memur Alımı Gerçekleştirecek

Türk Patent ve Marka Kurumu Memur Alımı Gerçekleştirecek

Türk Patent ve Marka Kurumu'nun 14 Sınai Mülkiyet Uzman Yardımcısı alımı için 11 Kasım 2019 tarihi itibariyle başlayan başvuru işlemleri devam ediyor. Kurumun resmi sayfası, DPB ve BİK tarafından yayımlanan duyurularda memur alımıyla ilgili, "Türk Patent ve Marka Kurumu Sınai Mülkiyet Uzmanlığı Yönetmeliği hükümleri uyarınca Kurumumuzda Sınai Mülkiyet Uzmanı olarak yetiştirilmek üzere, sözlü giriş sınavı ile aşağıda bölümü, unvanı, sınıfı, derecesi, kadro sayısı, KPSS puan türü ve taban puanı ile YDS taban puanı belirtilen toplam 14 (on dört) adet Sınai Mülkiyet Uzman Yardımcısı kadrosuna personel alınacaktır." ifadelerine yer verilirken başvuru yapacak adayların, "Makine Mühendisliği Bölümü, Elektronik Mühendisliği, Elektrik- Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü, Bilgisayar Mühendisliği, Otomotiv Mühendisliği, Biyomedikal Mühendisliği, Gıda Mühendisliği" bölümlerinden mezuniyet şartının yanı sıra KPSS'den en az 80 puan almış olması ve YDS ile ilgili 70 puan şartını yerine getirmesi gerektiği belirtildi. 

BAŞVURU ŞARTLARI

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak,

2) En az dört yıllık lisans eğitimi veren yükseköğretim kurumlarının Tablo-1’de belirtilen bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak,

3) Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından; (A) grubu kadrolar için 2018 - 2019 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında (KPSS) Tablo-1’de belirtilen puan türlerinden asgari puanı almış olmak,

4) Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) İngilizce dilinden en az (C) düzeyinde veya uluslararası geçerliliği bulunan ve ÖSYM Yönetim Kurulunca eşdeğerliği kabul edilen sınavlardan buna denk puan aldığına ilişkin belgeye sahip olmak.

5) Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak.

Başvuru işlemleri www.turkpatent.gov.tr adresi üzerinden online gerçekleşecek. Başvuru sürecine ilişkin resmi duyuruda, "Başvurular, şartları taşıyan adaylar tarafından, Resmi Gazete’de yayımlanan ilan tarihinden itibaren 15 (onbeş) gün içinde elektronik ortamda Kurumumuz resmi internet sitesinin (www.turkpatent.gov.tr) duyurular bölümünde yayımlanan form eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurularak yapılacaktır.Sadece Kurum internet sitesi üzerinden yapılan başvurular geçerli olup, Kurumumuza elden veya posta yoluyla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir." bilgisi paylaşıldı.
 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.