Sermaye Piyasası Kadrolu 20 Memur Alacak: Başvuru Başladı

Sermaye Piyasası Kurulu kadrolu 20 memur alımı başvurusu başladı. Adaylarda aranan şartlar , başvuru şekli ve diğer detaylar haberimizde.

Sermaye Piyasası Kadrolu 20 Memur Alacak: Başvuru Başladı

Sermaye Piyasası Kurulu kadrolu 20 memur alımı başvurusu başladı. Adaylarda aranan şartlar , başvuru şekli ve diğer detaylar haberimizde.

18 Eylül 2019 Çarşamba 15:15
Sermaye Piyasası Kadrolu 20 Memur Alacak: Başvuru Başladı

Sermaye Piyasası Kurulu memur alımı başvurusu başladı.

SPK tarafından önceki gün yayınlanan duyuruda 20 uzman yardımcısı alımı yapılacağına yer verildi. İlana başvurular bugün başladı ve 4 Ekim 'e kadar müracaatlar devam edecek. 

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

SPK İstanbul Temsilciliğinde görevlendirilmek üzere Genel İdare Hizmetleri sınıfında bulunan 8. derece kadrolu uzman yardımcısı kadrosuna yapılacak personel alımında başvuru şartları şu şekilde;

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak
  • ÖSYM tarafından (A) grubu kadrolar için 2018 ve 2019 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS), KPSSP1, KPSSP2, KPSSP3 veya KPSSP28 puanı 75 VE ÜZERİ ALMIŞ OLMAK,
  • 01 Ocak 2019 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak
  • Sermaye Piyasası Kanunu ve diğer mali yasalara göre suç sayılan bir eylem dolayısıyla aleyhine verilmiş bir hüküm bulunmamak

MEZUNİYET ŞARTI

SPK uzman yardımcısı alımında mezuniyet şartı şu şekilde;

Siyasal Bilgiler, İktisadi ve İdari Bilimler, İktisat, İşletme, İşletme ve Ekonomi, İşletme ve Yönetim Bilimleri, Hukuk, Fen, Fen-Edebiyat, Mühendislik, Ticari Bilimler, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler, Uygulamalı Bilimler, Yönetim Bilimleri Fakültelerinin ve 4 yıllık eğitim veren; Bankacılık ve Sigortacılık, Turizm İşletmeciliği ve Bilişim Bilimleri, Uygulamalı Bilimler, Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik, Uygulamalı Yabancı Diller Yüksekokullarının bölümleri olan Aktüerya, Aktüerya Bilimleri, Bankacılık, Bankacılık ve Finans, Bankacılık ve Finansman, Bankacılık ve Sigortacılık, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Ekonometri, Ekonomi/İktisat, Ekonomi ve Finans, Endüstri Mühendisliği, Endüstri Sistemleri Mühendisliği, Hukuk, İktisat, İstatistik, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri, İşletme, İşletme Yönetimi, İşletme Bilgi Yönetimi, İşletme Enformatiği, İşletme Mühendisliği, İşletme-Ekonomi, Kamu Yönetimi, Küresel ve Uluslararası İlişkiler, Maliye, Muhasebe, Muhasebe Bilgi Sistemleri, Muhasebe ve Denetim, Muhasebe ve Finans Yönetimi, Muhasebe ve Finansal Yönetim, Muhasebe ve Finansman Öğretmenliği, Pazarlama, Sermaye Piyasası, Sermaye Piyasası Denetim ve Derecelendirme, Sigortacılık, Sigortacılık ve Risk Yönetimi, Siyaset Bilimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Ticaret ve Finansman, Uluslararası Finans, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği, Uluslararası İşletme, Uluslararası İşletme Yönetimi, Uluslararası İşletmecilik, Uluslararası Ticaret, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik, Uluslararası Ticaret ve Pazarlama, Yönetim Bilişim Sistemleri Aktüerya ve Risk Yönetimi, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, Finansal Ekonometri, Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi, Gayrimenkul ve Varlık Değerleme, Gayrimenkul ve Varlık Değerlendirme, Girişimcilik, İslam Ekonomisi ve Finans, Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler, Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi, Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri, Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik, Teknoloji ve Bilgi Yönetimi, Uluslararası Finans ve Bankacılık, Uluslararası Girişimcilik, Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret, Uluslararası Ticaret ve Finans, Yönetim Bilimleri mezunu olmak,

BAŞVURULAR BAŞLADI

SPK uzman yardımcısı kadrosuna yapılacak personel alımına başvuru yapacak adayların , www.spk.gov.tr adresine gitmesi ve bu sayfada Başvuru Formunu internet üzerinden doldurması gerekmektedir.

Formu doldurup gönderdikten sonra çıktısını alıp öğrenim belgesinin fotokopisi ile birlikte en geç 7 Ekim 2019 'a kadar  Kurulun Ankara merkez adresine posta yolu ile ya da şahsen teslim edilmesi  gerekmektedir.

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA

Son Güncelleme: 18.09.2019 15:24
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.