PTT Personel Alımı İlanı Bekleniyor-İşte Şartlar 2019

PTT yeni dönem personel alımı için geri sayım devam ediyor. Peki ilan ne zaman yayımlanacak? PTT personel alımında başvuru şartları ne olacak? PTT personel alımında KPSS şartı olacak mı? İşte detaylar ve başvuru şartları.

PTT Personel Alımı İlanı Bekleniyor-İşte Şartlar 2019

PTT yeni dönem personel alımı için geri sayım devam ediyor. Peki ilan ne zaman yayımlanacak? PTT personel alımında başvuru şartları ne olacak? PTT personel alımında KPSS şartı olacak mı? İşte detaylar ve başvuru şartları.

07 Aralık 2019 Cumartesi 08:30
PTT Personel Alımı İlanı Bekleniyor-İşte Şartlar 2019

PTT personel alımı bekleniyor.

PTT 2019 yılını personel alımı yapmadan geçireceğe benziyor. Yüz binden fazla aday PTT 'nin ilan yayımlamasını beklerken , PTT sessizliğini koruyor. 

GEÇTİĞİMİZ GÜN GELEN AÇIKLAMA

PTT tarafındna geçtiğimiz ay yapılan açıklamada yönetmelik çalışmaları yapıldığı, yönetmeliğin Resmi Gazete 'de yayımlanmasının ardından yeni personel alımı için ilan hazırlığının başlayacğaına yer verildi. 

YÖNETMELİK YAYIMLANDI

PTT tarafından hazırlanan ve Cumhurbaşkanlığı 'ndna geçen yönetmelik , geçtiğimiz ay resmi gazetede yayımlandı ve yürürlüğe girdi.  

İLAN HAZIRLIĞI DEVAM EDİYOR

Yönetmeliğin Resmi Gazete 'de yayımlanmasının ardından PTT , ilan için hazırlıklara başladı. Ancak ilan hazırlıklarının Aralık ayı sonuna yetmesine zor gözüyle bakılıyor.

PTT İLANINI BEKLEYENLER BU ADRESTE

Kadın-erkek diğer adaylarla bilgi alış verişi için >> TIKLA KATIL

BAŞVURU ŞARTLARI

Resmi Gazete 'de yayımlanan yönetmeliğe göre PTT personel alımında bazı şartların değiştiği görüldü. İşte PTT personel alımı güncel başvuru şartları:

- Türk vatandaşı olmak.

- On sekiz yaşını tamamlamış ve giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz altı yaşından gün almamış olmak.

Kamu haklarından yasaklı bulunmamak.

- 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık, fuhuş, cinsel saldırıda bulunma, çocukların cinsel istismarı, zorla fuhuşa sevk etme, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, cinsel saldırı, cinsel taciz, uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, tefecilik suçlarından mahkûm olmamak.

- Uyuşturucu madde bağımlısı olmamak, işe alınmadan önce kullandığı tespit edilmiş ise işe başvuru yaptığı tarih itibarıyla tedavisinin tamamlanmış olduğunu belgelendirmiş olmak.

- Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak.

- Engelli personel çalıştırılmasına ilişkin mevzuat hükümleri saklı kalmak kaydıyla, yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

- Başka kurum ve kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak.

- Atanacağı pozisyon için Yönetim Kurulu tarafından belirlenen öğrenim şartını haiz olmak.

- Herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak.

- Daha önce çalıştıkları kamu kurum veya kuruluşlarından disiplin cezası ile işten çıkarılmış olmamak.

- Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucunda sakınca bulunmamış olmak.

KPSS’den Yönetim Kurulunca belirlenen asgari puanı almış olmak.

- PTT’de işgücü hizmet alımı suretiyle görev yapan yüklenici firma elemanlarının PTT’nin açıktan personel alımı yoluyla yapılacak sınavlarına girmek istemeleri halinde, duyurunun yapıldığı tarih itibarıyla yüklenici firma değişimi hariç duyuruda belirtilen süre kadar aralıksız olarak görev yapıyor olmaları kaydıyla bu maddenin birinci fıkrasının (b) bendinde belirtilen otuz altı yaşından gün almamış olmak hükmü kırk bir yaşından gün almamış olmak olarak uygulanır.

MEZUNİYET ŞARTI

PTT personel alımı mezuniyet şartı için TIKLAYIN

PTT İLANI GELDİĞİ ANDA HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN >

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Son Güncelleme: 07.12.2019 08:33
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Sema 2019-12-07 00:02:44

Ptt batıyormuş siz daha eleman alımı ilanı diyorsunuz.

Avatar
NAZLIcan 2019-12-10 10:09:52

Kpss puanini düşürün ne olur