KOSGEB Memur Alımı Başvuru Ekranı Açıldı

KOSGEB 57 kamu personeli alımı için başvurular başladı. Farklı şehirlere yapılan kamu personeli alımı için başvuru şartları ve başvurunun alındığı adres haberimizde.

KOSGEB Memur Alımı Başvuru Ekranı Açıldı

KOSGEB 57 kamu personeli alımı için başvurular başladı. Farklı şehirlere yapılan kamu personeli alımı için başvuru şartları ve başvurunun alındığı adres haberimizde.

29 Mayıs 2019 Çarşamba 15:08
KOSGEB Memur Alımı Başvuru Ekranı Açıldı

KOSGEB memur alımı başvuru ekranı açıldı.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı tarafından önceki gün yayımlanan ilanda, Taşra Birimlerinde Görevlendirilmek Üzere KOBİ Uzman Yardımcısı kadrosunda istihdam etmek üzere toplamda 57 adet kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. 

Dün yayınlanan ilan için başvuru ekranı bugün açıldı ve başvurular alınmaya başladı.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

İlana başvuru yapacak adayların aşağdaki genel şartları taşıması gerekmektedir:

  • T.C. Vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
  • 18 yaşını bitirmiş ve Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak.
  • Askerlikle ilgisi bulunmamak; askerlik çağına gelmemiş, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, erteletmiş, yedek sınıfa geçirilmiş veya muaf olmak,
  • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,
  • Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
  • Diğer kuruluşlarda mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak, mecburi hizmet borcunu ödemeyi kabul etmiş olduğunu tevsik etmek veya diğer kuruluşun ve KOSGEB'in muvafakatı ile mecburi hizmet süresini KOSGEB'de tamamlamayı taahhüt etmiş bulunmak,
  • Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak.
  • KPSS sınavında aşağıdaki maddelerde belirtilen puan türlerinde, 2017 veya 2018 yıllarında asgari 70 (yetmiş) puan almak,

Üniversitelerin en az dört yıllık lisans düzeyinde eğitim veren;

KUY01 Referans kodu için Mühendislik Fakültelerinin Endüstri veya Makine Mühendisliği bölümlerinin birinden ya da bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurtiçi ve/veya yurtdışı yabancı fakültelerin bölümlerinden mezun ve KPSSP3 puan türünden asgari puanı almış olanlar aşağıda belirtilen pozisyonlardan birine başvurabilir;

Referans Kodu Alım Yapılacak Birim Pozisyon Sayısı
KOSGEB AĞRI  1
KOSGEB ANTALYA  1
KUY01 KOSGEB BAYBURT  1
KOSGEB BİNGÖL  1
KOSGEB BİTLİS  1
KOSGEB ÇANKIRI  1
KOSGEB DENİZLİ  1
KOSGEB ERZURUM  1
KOSGEB GAZİANTEP  1
KOSGEB HATAY  1
KOSGEB IĞDIR  1
 İSTANBUL İKİTELLİ  1
İSTANBUL MARMARA  1
KUY01 KOSGEB İZMİR KUZEY  1
KOSGEB KASTAMONU  1
KOSGEB KIRKLARELİ  1
KOSGEB MARDİN  1
KOSGEB MUĞLA  1
KOSGEB MUŞ  1
KOSGEB NEVŞEHİR  1
KOSGEB NİĞDE  1
KOSGEB ŞANLIURFA  1
KOSGEB VAN  1
KOSGEB YOZGAT 1
Toplam 24

KUY02 Referans Kodu için Siyasal Bilgiler, İktisadî ve İdarî Bilimler, İktisat veya İşletme Fakültelerinin İktisat, İşletme veya Maliye bölümlerinin birinden ya da bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurtiçi ve/veya yurtdışı yabancı fakültelerden mezun ve KPSSP28 puan türünden asgari puanı almış olanlar aşağıda belirtilen pozisyonlardan birine başvurabilir;

Referans Kodu Alım Yapılacak Birim Pozisyon Sayısı
KOSGEB ADANA  1
KOSGEB AFYONKARAHİSAR  1
KOSGEB ARTVİN  1
KOSGEB BATMAN  1
KUY02 KOSGEB BOLU  1
KOSGEB BURSA  1
KOSGEB EDİRNE  1
KOSGEB ERZURUM  1
KOSGEB GAZİANTEP  1
KOSGEB HAKKARİ  1
KOSGEB İSTANBUL ANADOLU 1
KOSGEB İSTANBUL İKİTELLİ  1
KOSGEB İSTANBUL MARMARA  2
KOSGEB İZMİR GÜNEY  1
KOSGEB KARS  1
KUY02 KOSGEB KIRKLARELİ  1
KOSGEB MUĞLA , 1
KOSGEB NEVŞEHİR  1
KOSGEB OSMANİYE  1
KOSGEB SAMSUN  1
KOSGEB TOKAT  1
KOSGEB TUNCELİ  1
KOSGEB VAN  1
Toplam 24

c. KUY03 Referans kodu için Mühendislik Fakültelerinin Metalürji Mühendisliği* ya da bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurtiçi ve/veya yurtdışı yabancı fakültelerin bölümlerinden mezun ve KPSSP3 puan türünden asgari puanı almış olanlar aşağıda belirtilen pozisyonlardan birine başvurabilir;(* Bu bölüm mezunları belirtilen KOSGEB Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren laboratuvarlarda görev yapacaktır.)

Referans Kodu Alım Yapılacak Birim Pozisyon Sayısı
KOSGEB ADANA  2
KOSGEB ANKARA OSTİM  1
KOSGEB ANKARA SİNCAN  1
KUY03 KOSGEB BURSA  1
KOSGEB İSTANBUL ANADOLU  1
KOSGEB İSTANBUL İKİTELLİ  1
KOSGEB KONYA  1
Toplam 8

d. KUY04 Referans kodu için diğer fakültelerin Kimya** bölümünden ya da bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurtiçi ve/veya yurtdışı yabancı fakültelerin bölümlerinden mezun ve KPSSP3 puan türünden asgari puanı almış olanlar aşağıda belirtilen pozisyonlardan birine başvurabilir;(** Bu bölüm mezunlan belirtilen KOSGEB Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren laboratuvarlarda görev yapacaktır.)

Referans Kodu Alım Yapılacak Birim Pozisyon Sayısı
KUY04 KOSGEB BURSA  1
Toplam 1

BAŞVURU ŞEKLİ

İlana başvurular aşağıdaki bağlantı adresi üzerinden yapılacak. Açılan sayfada e Devlet şifrenizle giriş yapın ve başvurunuzu yapın.

KOSGEB KOBİ Uzman Yardımcısı alımına başvuru yapmak için tıklayın

Her aday, yalnızca bir pozisyon için başvuru yapabilecektir.

Başvurular TC Kimlik Numarası ile yapılacak olup kimlik, iletişim ve adres bilgileri, www.turkiye.gov.tr (E-Devlet) sisteminden alınacaktır.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.