İlan Geldi: KPSS Şartsız 5 Bin Kamu Personel Alımı Yapılacak

Adalet Bakanlığı bir ilan yayımladı. Yayımlanan ilanda arabulucu olarak çalıştırmak üzere KPSS şartı olmadan 5 bin personel alımı yapılacağına yer verildi. İşte ilan detayları.

İlan Geldi: KPSS Şartsız 5 Bin Kamu Personel Alımı Yapılacak

Adalet Bakanlığı bir ilan yayımladı. Yayımlanan ilanda arabulucu olarak çalıştırmak üzere KPSS şartı olmadan 5 bin personel alımı yapılacağına yer verildi. İşte ilan detayları.

03 Ağustos 2019 Cumartesi 14:27
İlan Geldi: KPSS Şartsız 5 Bin Kamu Personel Alımı Yapılacak

Son dakika haberi: 5 bin KPSS 'siz personel alınacak.

Adalet Bakanlığı tarafından bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda  KPSS şartı olmadan 5 bin arabulucu alımı yapılacağına yer verildi. 

SINAV YAPILACAK

Arabulucu alımı için yazılı sınav yapılacak. Adalet Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"5000 (beşbin) arabulucu ihtiyacına yönelik olarak, “2019 Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Sınavı” 24 Kasım 2019 tarihinde yapılacaktır. Ayrıca; 2020 Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Sınavı’nın 5000 (beşbin) arabulucu ihtiyacına yönelik olarak 26 Temmuz 2020 tarihinde yapılması planlanmaktadır"

Sınav, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi tarafından 24 Kasım 2019 Pazar günü saat 14.00’da tek oturum halinde Adana, Antalya, Ankara, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İstanbul (Anadolu - Avrupa), İzmir, Kayseri, Malatya, Samsun, Trabzon ve Van illerinde yapılacaktır. Sınav saat 14.00’da başlayacak ve 150 (yüz elli) dakika sürecektir. Adayların sınavda uyması gereken kurallar Ek-1’de yer almaktadır.

Sınavın organizasyonu ve uygulanması tamamen Üniversitenin sorumluluğunda gerçekleştirilecektir. Sınav; çoktan seçmeli, 5 (beş) cevap şıklı, toplam 100 sorudan oluşacaktır. Cevap kâğıtları Üniversite tarafından değerlendirilecektir. Değerlendirme sırasında yalnızca doğru cevaplar dikkate alınacak, yanlış cevaplar sonuca etki etmeyecektir. Değerlendirme sırasında iptal edilen sorular olması durumunda, söz konusu sorulara tekabül eden puanlar eşit şekilde diğer sorulara dağıtılacaktır.

Sınavda yüz tam puan üzerinden en az 70 (yetmiş) puan alması koşuluyla, en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere bu ilanda belirtilen arabulucu ihtiyaç sayısı kadar aday, başarılı sayılacaktır. Başarılı sayılan en düşük puanlı adayla aynı puanı alan adaylar da başarılı sayılacaktır.

İLANA BAŞVURACAKLAR BU SAYFADA

İlana başvuru yapacak kadın-erkek diğer adaylarla bilgi alış verişi için TIKLAYIN

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Arabuluculuk sınavına başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

  •  Türk vatandaşı olmak,
  • Hukuk fakültesinden mezun olmak veya yabancı bir hukuk fakültesini bitirip de Türkiye’deki hukuk fakülteleri programlarına göre eksik kalan derslerden sınava girip başarı belgesi almış bulunmak,
  • Tam ehliyetli olmak,
  • 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıldan fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık, gerçeğe aykırı bilirkişilik yapma, yalan tanıklık ve yalan yere yemin suçlarından mahkûm olmamak,
  • Mesleğinde en az beş yıllık kıdeme sahip olmak, 6) Arabuluculuk eğitimini tamamlamak,

BAŞVURULAR 19 AĞUSTOS 'TA BAŞLIYOR

Adalet Bakanlığı arabulucu alımı sınavı 19 Ağustos 2019 günü başlayacak. İlan başvurusu ile ilgili Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Sınava başvuracak adaylar, başvurularını 19 Ağustos 2019 – 02 Eylül 2019 tarihleri arasında elektronik ortamda e-devlet şifresi, elektronik imza ya da mobil imza kullanmak suretiyle https://arabulucu.uyap.gov.tr/arabulucu/giris.jsp (UYAP Arabulucu Portal) üzerinden sisteme giriş yaptıktan sonra ilgili alanları doldurup, aşağıdaki evrakları tek tek tarayarak ya da fotoğraflarını çekerek sisteme okunaklı biçimde aktarıp göndereceklerdir:"

BAŞVURU EKRANI AÇILDIĞINDA BİLDİRİMLE HABERDAR OLMAK İÇİN MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN >>

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Son Güncelleme: 03.08.2019 14:35
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Güzide 2019-08-03 00:11:48

Astronotlar da başvurabiliyor mu?

Avatar
Yorumcu 2019-08-03 08:47:30

Yazıklar olsun kamu bile 5 yıl deneyim istiyor artık

Avatar
Serdar 2019-08-03 01:13:37

Ya işiniz gücünüz yalan bu başlığı görende kamuda çalışacak memur alımı yapılıyor sanır. ARABULUCULUK sınavı sadece bu. Aylık dosya veriliyor ve dosya başına para alıyorsunuz. Aylardır dosya verilmeyen arabulucu arkadaşlar var. Yalan haber yapmayın açık olun

Avatar
Uğur Ertürk 2019-08-03 17:11:05

illa ki hukuk fakültesi.!? Arabulucu bir hukukçu düşünün, Tıp,enerji,kimya,makine,harita,denizcilik,mimarlık,gastroloji vs uzar gider.Bu hukukçu kardeşim daha kendi sahasında bile gönüllü mevzuata mahkûmdur.Vicdani insiyatifini' ki mesleğinin asıl mukadesatı budur, onu bile bilmez. Bilsede bu ülkede yargının bağımsız,dokunulmaz olmadığını en iyi o bildiğinden cesaret Edip doğru adaleti saglayamaz.Bu durumda diğer meslekler niye lazım olan hukuk formasyonu kazandırılarak dahil edilmiyor.Edilmez. Çünkü bu bir arpalık projesidir hukukçular katılacaktır. Sonra o hukukçu arabulucu o aralıktan beslenip sonra örneğin bı gıda zehirlenmesi konusunu bir gıda muhendisine yıkıp onun vicdani üzerinden nasiplenecektir.

Avatar
Osman 2019-08-03 17:31:52

Turizm ve otel işletmeciliği önlisans mezunuyum başvuru yapabilirmiyim?

Avatar
Levent 2019-08-03 18:24:16

Uzaylılar da başvura bilir

Avatar
Ismet 2019-08-03 19:39:59

Besyo başvuru yapiyormu

Avatar
Ekrem Kayra 2019-08-03 16:29:11

Şu anda Türkiye Cumhuriyeti Devletinde bir tane müsteşar büyükelçi general amiral alay komutanı hatta ilçe komutanı olan Güneydoğulu var mı ? Sizden öncekiler de vermemişti . Sonuç , hezimet . Şimdi suçu iç ve dış güçlere atıyorsunuz . Bize de bazen hain , nankör diyorsunuz . Efendim et tırnak gibiyiz, ekmeğimizi bölüşüyoruz . Ekmekten başka ne var ? Bir tane fabrika var mı ? Kalitesiz okullar var...