İçişleri Bakanlığı Bilişim Personeli Alımı için Başvurular Başlıyor

İçişleri Bakanlığı'nın sözleşmeli bilişim personeli alımı için başvuru işlemleri 22 Temmuz'da başlıyor.

İçişleri Bakanlığı Bilişim Personeli Alımı için Başvurular Başlıyor

İçişleri Bakanlığı'nın sözleşmeli bilişim personeli alımı için başvuru işlemleri 22 Temmuz'da başlıyor.

19 Temmuz 2019 Cuma 16:51
İçişleri Bakanlığı Bilişim Personeli Alımı için Başvurular Başlıyor

İçişleri Bakanlığı Bilişim Personeli Alımı için Başvurular Başlıyor

İçişleri Bakanlığı'nın sözleşmeli bilişim personeli alımı için başvuru işlemleri 22 Temmuz'da başlıyor. Bakanlığın resmi sayfasından yapılan bilgilendirmede, 21 kişilik bilişim personeli alımı için gerçekleştirilecek sınava başvuru işlemlerinin 7 Ağustos 2019 tarihine kadar İçişleri Bakanlığı'nın resmi sayfasındaki "2019 yılı Sözleşmeli Bilişim Personeli Sınavı Başvuru Formu’ na,  sınav duyurusu bölümünde yayımlanacak olan başvuru linki aracılığıyla e- Devlet şifresi ile erişip elektronik ortamda müracaat şeklinde gerçekleşecek.

 Başvuru yapacak adayların başvuru genel şartlarının yanı sıra başvuru özel şartlarını da dikkatle incelemesi gerekiyor.  İçişleri Bakanlığı Sözleşmeli Bilişim Personeli alımı için gerçekleştirilecek yazılı sınav için belirlenen tarih 8 Eylül 2019 olarak bildirildi. Atamaya hak kazanan adaylara sözleşmeli ücret tavanı (6 bin 372) ödenecek. 

 GENEL ŞARTLAR (NİTELİKLER)

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
b) Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,
c) (b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,
ç) Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için en az üç (3) yıllık, diğerleri için en az beş (5) yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak, (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4’üncü maddesinin (B) bendi ya da 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile özel kesimde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır),
d) Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi ve güvenliği hakkında
bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek,
e) Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

Sürece dair detaylı bilgilendirme başvuru işlemlerinin başlamasıyla birlikte İçişleri Bakanlığı'nın sayfasında yer alacak.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
onur 2019-07-19 20:59:29

renk lörlüğünü kaldırın sayın bakanım

Avatar
Kudret 2019-07-19 23:05:35

Lütfen önceki yaptığınız alimdaki mülakat sonucunu artik açıklayın