CTE 43 Şehre 3800 TL Maaşla Memur Alımı Yapıyor

CTE 3 kadroya 171 kamu personeli alımı yapacak. KPSS puanı ile yapılan başvurular başladı ve 7 Ağustos 2019 tarihine devam edecek. İlan detayları ve başvuru için istenen evraklar haberimizde. İşte ilan detayları.

CTE 43 Şehre 3800 TL Maaşla Memur Alımı Yapıyor

CTE 3 kadroya 171 kamu personeli alımı yapacak. KPSS puanı ile yapılan başvurular başladı ve 7 Ağustos 2019 tarihine devam edecek. İlan detayları ve başvuru için istenen evraklar haberimizde. İşte ilan detayları.

23 Temmuz 2019 Salı 08:15
CTE 43 Şehre 3800 TL Maaşla Memur Alımı Yapıyor

CTE kamu personeli alımı başvurusu başladı.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz hafta bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda 108 psikolog, 24 sosyal çalışmacı, 36 öğretmen ve 3 veteriner hekim alımı yapılacağına yer verilmişti. İlana başvurular başladı.

KADRO DAĞILIMI VE ALIM YAPILAN ŞEHİRLER

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

CTE personel alımına başvuru yapacak adayların aşağıdaki genel şartları taşıması gerekmektedir:

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
 • Psikolog unvanına başvuracak adaylar için psikoloji lisans, sosyal çalışmacı unvanına başvuracak adaylar için sosyal hizmetler lisans, öğretmen unvanına başvuracak adaylar için Milli Eğitim Bakanlığınca, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarına öğretmen olarak atanacakların atamalarına esas olan alanlar ile mezun oldukları yüksek öğretim programları ve aylık karşılığı okutacakları derslere ilişkin ilân tarihindeki çizelgede sayılan yüksek öğretim programından mezun olanlardan eğitim fakültesi mezunları dışındaki bölümler için sınıf öğretmenliği sertifikası veya pedagojik formasyon belgesi bulunmak veya alanı ile ilgili ortaöğretim tezsiz yüksek lisans programını bitirmiş olmak, veteriner hekim unvanına başvuracak adaylar için veteriner hekimliği lisans programlarından mezun olmak.
 • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak,
 • Adalet Bakanlığı Memur, Sınav-Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 6-18/c maddesinde bulunan şartları taşıdığını belgeleyen, Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu, (sağlık kurulu raporu başvuru aşamasında gerekli olmayıp, sözlü sınav sonucu başarılı olarak yerleştirilmeye hak kazanan adaylardan istenecektir)
 • Askerlikle ilgisi bulunmamak veya  askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

BAŞVURULAR BAŞLADI

CTE kamu personeli alımı başvurusu  başladı. İlana başvuru yapmak isteyen adayların aşağıdaki evraklarla birlikte 7 Ağustos tarihine kadar herhangi bir Ağır Ceza Cumhuriyet Başsavcılığına bağlı bilgi işlem şube müdürlükleri, şeflikleri ve bürosuna müracaat etmesi gerekmektedir.

 • Nüfus cüzdanı veya pasaport fotokopisi,
 • Başvuru Formu (Başvuru Formu İçin Tıklayın)
 • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu (2 adet hazırlanacaktır)
 • Öğrenim durumlarını gösteren belgenin noter onaylı sureti ya da ilgili kurumunca (üniversite veya fakülte yetkilisi, adliye yazı işleri müdürü vb.) verilen onaylı örneği  (adaylar başvuru sırasında öğrenim durumlarını gösteren belgenin aslını ibraz etmeleri halinde başvuruyu kabul eden memur tarafından da onaylanabilecektir),
 • Geçerli merkezî sınav sonuç belgesinin (KPSS) çıktısı,
 • Halen, kamu kurumlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak görevine devam edenlerin bağlı bulundukları kurumdan alacakları hizmet belgesi,
 • Vesikalık fotoğraf bulunan özgeçmiş.

TÜM KAMU İLANLARINDAN  BİLDİRİMLE HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN >>

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Son Güncelleme: 23.07.2019 08:50
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Kamu yönetimi mezunuyum 2019-07-23 02:34:12

Kamu yönetimi mezunuyum kamu yönetimi mezunlarına kadro açılmasını istiyoruz Kamu yönetimi mezunlarına ağırlık verilmelidir sesimizi duyun artık lütfen destek verin arkadaşlar farklı kurumlarda farklı alan sınavları açılmasını bekliyoruz lütfen destek olun bizlere farklı kurumlarda farklı kadrolar açılmalıdır müfettişlik uzmanlık müsteşarlık müdürlük şube müdürlüğü oda başkanlığı genel başkanlık denetmenlik daire başkanlığı bölge müdürlüğü danışmanlık hakimlik kaymakamlık başdanışmanı başdenetçi gibi sınavlar açılmalıdır lütfennnnnnnnn gerçekten bekliyoruz lütfennnnnnnnn

Avatar
Ümmü 2019-07-23 15:08:48

Işletme mezunlarına da muhasebe öğretmenlerine yer verilmeli