Başvuru Formu Yayımlandı: Kamuya 3600 TL Maaşla Memur Alımı

Kamuya en az lise mezunu adaylar arasından büro memuru alımı yapılacak. Başvuru öncesi kamubulteni.com 'dan önemli uyarı geldi. İşte başvuru formu ve başvuru şekli ile diğer detaylar.

Başvuru Formu Yayımlandı: Kamuya 3600 TL Maaşla Memur Alımı

Kamuya en az lise mezunu adaylar arasından büro memuru alımı yapılacak. Başvuru öncesi kamubulteni.com 'dan önemli uyarı geldi. İşte başvuru formu ve başvuru şekli ile diğer detaylar.

09 Haziran 2019 Pazar 11:20
Başvuru Formu Yayımlandı: Kamuya 3600 TL Maaşla Memur Alımı

Hakimler ve Savcılar Kurulu personel alımı başvuruları başlıyor.

HSK , geçtiğimiz hafta bir ilan yayımladı ve en az lise mezunu adaylar arasındna büro memuru alımı yapacağını duyurdu. Büro memuru kadrosunda istihdam etmek üzere yapılacak memur alımına başvurular 10 Haziran 2019 Pazartesi günü başlayacak. İlana başvuru yapacak adaylara , başvuru için Cuma gününe kadar süre verilecek.

Bu nedenle adayların evraklarını şimdiden hazırlaması ve Pazartesi başvurusunu yapması gerekmektedir. Biz de adayları uyarmak, başvuru sürelerini kaçırmadan müracaatlarını yapması için bu haberimizi kaleme aldık. 

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

İlana başvuru yapacak adayların aşağıdaki genel şartları taşıması gerekmektedir:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Lisans, önlisans ve ortaöğretim mezunları için KPSS-2018 yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak (1 Ocak 1983 ve sonrası doğumlu olanlar),
 • Fakülte/yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet ön lisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ve dengi okulların ticaret ya da bilgisayar bölümlerinden mezun olmak veya en az lise ve dengi okul mezunu olup, başvuru tarihinde Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı ya da kamu kurumu ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip bulunmak,
 • Kamu haklarından mahrum olmamak,
 • Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
 • Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş veya askerlik askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
 • Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.
 • Lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lise mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almak

BAŞVURU ŞEKLİ

İlana başvuru yapacak adayların aşağıdaki evrakları HSK 'ya teslim etmesi , ya da bulundukları ildeki adliyeye giderek başvurularını adliyeler aracılığıyla yapması gerekmektedir.

 •  İş talep formu
 • Fakülte/yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet ön lisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ve dengi okulların ticaret ya da bilgisayar bölümlerinden mezun olanlar bakımından öğrenim belgesinin aslı veya onaylı örneği
 • Yukarıda sayılanlar dışında, en az lise veya dengi okul mezunu olanlar bakımından ise başvuru tarihinde Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı ya da kamu kurumu ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasının aslı veya örneği (Noter tarafından veya belgeyi veren öğretim kurumunca onaylanmış olması ya da aslı görülmek suretiyle HSK Genel Sekreterliğince veya başvurunun yapıldığı komisyon tarafından onaylanması gerekmektedir)
 • KPSS-2018 sınav sonuç belgesi.

BAŞVURU FORMU YAYINLANDI

İş talep formu için tıklayın

Adliyelere giderek başvurusunu yapacak adayların Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonlarına müracaatını yapması gerekmektedir.

HSK 'ya başvuru yapacak adayların Hâkimler ve Savcılar Kurulu Genel Sekreterliği Emniyet Mahallesi Mevlana Bulvarı No: 36 Yenimahalle / ANKARA adresine şahsen gitmesi gerekmektedir. 

Başvurular 10-14 Haziran 2019 günlerinde yapılacak. 

İLANA BAŞVURU YAPACAK DİĞER ADAYLARLA BİLGİ ALIŞ VERİŞİ İÇİN TIKLAYIN

TÜM KAMU İLANLARINDAN, MEMUR ALIMLARINDAN BİLDİRİMLE İLK SİZİN HABERİNİZ OLSUN İSTİYORSANIZ MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Son Güncelleme: 09.06.2019 11:55
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Tugay 2019-06-09 09:51:08

Lisede bilgisayar dersi gördüm sertifika almana gerek var mi

Avatar
Ismail Karaköy 2019-06-08 23:03:04

Bu alınacak personeller için nerede 3600 ek göstergeden bahsediliyor?haberi sulandırmak bu olsa gerek

Avatar
Murat 2019-06-08 23:45:10

Temizlik görevlisi

Avatar
Ümit 2019-06-09 00:51:25

Engelliler başvuru yapabilirmi

Avatar
guler 2019-06-10 14:19:05

ankarada mı gorev yapacak alınan personel

Avatar
Mehmet 2019-06-12 14:42:37

Nasıl başvuru yapılıyor

Avatar
ceyda 2019-06-12 15:31:23

Başvuru yapan varmı

Avatar
Watandas 2019-06-12 16:44:21

Hikaye hepsi