5-6 Bin TL Maaş: Adalet Bakanlığı KPSS'siz 700 Memur Alımı Başvuru Tarihi

Adalet Bakanlığı KPSS şartı olmadan 700 kamu personeli alımı yapacak. İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcısı kadrolarına yapılacak personel alımında başvuru tarihi ve başvuru genel şartları haberimizde.

5-6 Bin TL Maaş: Adalet Bakanlığı KPSS'siz 700 Memur Alımı Başvuru Tarihi

Adalet Bakanlığı KPSS şartı olmadan 700 kamu personeli alımı yapacak. İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcısı kadrolarına yapılacak personel alımında başvuru tarihi ve başvuru genel şartları haberimizde.

09 Ekim 2019 Çarşamba 07:50
5-6 Bin TL Maaş: Adalet Bakanlığı KPSS'siz 700 Memur Alımı Başvuru Tarihi

Adalet Bakanlığı kamu personeli alımı başvuru tarihi.

Adalet Bakanlığı tarafından geçtiğimiz gün bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda 5-9 uncu dereceli kadrolara 700 adet İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcısı alımı yapılacağına yer verildi. Açıktan ve Adalet Bakanlığı içindeki memurlar arasından yapılacak icra müdür ve icra müdür yardımcısı alımlarının başvuru detayları haberimizde.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Adalet Bakanlığı kamu personeli alımına başvuru yapmak isteyen adayların aşağıdaki genel şartları taşıması gerekmektedir:

Türk vatandaşı olmak,

 • Yazılı sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş yaşını doldurmamış olmak, (Doğum tarihi: 01/01/1984 ve daha sonra olanlar)
 • Hukuk fakültesi, adalet meslek yüksek okulu, meslek yüksek okullarının adalet bölümü veya adalet meslek eğitimi ön lisans programı mezunu olmak, öğrenim yabancı ülkede yapılmış ise denklik belgesi almış olmak,
 • Görev yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,
 • Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucu olumlu olmak,
 • Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflâs, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
 • Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak şartı aranır.

BAŞVURU TARİHLERİ

Adalet Bakanlığı KPSS şartı olmadan yapacağı personel alımında başvuruları 7 ile 14 Kasım 2019 tarihleri arasında alacak. Başvurular ÖSYM tarafından alınacak ve adaylar , merkezi sınava alınacak. İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcılığı sınavına alınacak adaylar , bu sınavı başarılı geçmeleri durumunda diğer seçim aşamalarına girecek.

İLANA BAŞVURACAKLAR BU SAYFADA

bilgi alış verişi için TIKLA KATIL

YAZILI SINAV KAÇ SORU HANGİ KONULAR

Yazılı sınavda 35 genel kültür ve genel yetenek, 35 ise alan bilgisi testi uygulanır. 

Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi:

 • Türkçe, (10)
 • Matematik (10)
 • Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi, (5)
 • Türk Kültür ve Medeniyetleri, (5)
 • Temel Yurttaşlık Bilgisi, (5)

Alan Bilgisi Testi:

 • Türk Ticaret Kanununun başlangıç hükümleri, tacirleri düzenleyen birinci kitabın birinci kısmı, ticaret şirketlerinin genel hükümlerini düzenleyen ikinci kitabın birinci kısmı, kıymetli evrakı düzenleyen üçüncü kitabı ve deniz ticaretinde cebri icraya ilişkin özel hükümleri düzenleyen beşinci kitabın sekizinci kısmı, (8)
 • İcra ve İflâs Kanunu, İcra ve İflâs Kanununun Tatbikatına Dair Nizamname, İcra ve İflâs Kanunu Yönetmeliği, (12)
 • Harçlar Kanunu, Damga Vergisi Kanunu ve Katma Değer Vergisi Kanunu, (6)
 • Türk Borçlar Kanununun genel hükümlerini düzenleyen birinci kısmı, (5)
 • Hukuk Muhakemeleri Kanunu, Bölge Adliye ve Adli Yargı İlk Derece Mahkemeleri İle Cumhuriyet Başsavcılıkları İdari ve Yazı İşleri Hizmetlerinin Yürütülmesine Dair Yönetmeliğin Dördüncü Kısmı, Tebligat Kanunu ve Tebligat Kanununun Uygulanmasına Dair Yönetmelik. (4)

Alan bilgisi testinde her alt konudan soru yer almayabilecektir.

BAŞVURULAR BAŞLADIĞI ANDA BİLDİRİMLE HABERDAR OLMAK İÇİN MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN >>>

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Son Güncelleme: 09.10.2019 07:53
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
35 2019-10-10 10:22:04

ben bu sınav için 3 yıl gece gündüz çalıştım gireceğim yıl dışarıdan alım yapılmayacak diye sınav yapılmadı. şimdi de dışarıda alım var ama 82 liyim ama başvuru yapamıyorum. 35 yaş sınırı hayatımızı mahvetti bu ülkede

Avatar
Ben 2019-10-29 18:23:41

Adalet bakanlığı bünyesinde çalışıyorum başvuru için şsrtlarda yazan okullardan mezun olmak şartmı yoksa adalet bakanlığında çalışıyoruz diye okul şartı olmadan başvuru yapabiliyormuyuz