20 Aralık 2019 Kamu İlanı: Sağlık Bakanlığı Kamu Personeli Alımı Yapacak

Sağlık Bakanlığı 20 Aralık 2019 tarihli kamu ilanında , 24 uzman yardımcısı alımı yapılacağını duyurdu. İlan detayları ve başvuru şartları haberimizde.

20 Aralık 2019 Kamu İlanı: Sağlık Bakanlığı Kamu Personeli Alımı Yapacak

Sağlık Bakanlığı personel alımı yapacak.

Sağlık Bakanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda , Sağlık Bakanlığı merkez teşkilatı hizmet birimlerinde Genel İdare Hizmetleri Sınıfında boş bulunan sağlık uzman yardımcısı kadrosuna 24 kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi.

SINAV TARİHİ

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruda sınavın T.C. Sağlık Bakanlığı Bilkent Yerleşkesi Üniversiteler Mah. 6001. Cad. No:9 Çankaya/ANKARA adresinde 17 Şubat 2020 – 28 Şubat 2020 tarihleri arasında yapılacağına yer verildi.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Sağlık Bakanlığı personel alımı ilanına başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

- Kamu haklarından mahrum olmamak,

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde sayılan genel şartlara sahip olmak,

- En az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin ekteki tablolarda sıralanan bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının birinden mezun olmak,

- ÖSYM tarafından 2018 veya 2019 yılında A Grubu kadrolar için yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarından (KPSS) ekteki ilan tablolarında her bir grup için belirtilen puan türünde asgarî 70 puan almış olmak,

- Yarışma sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01 Ocak 1985 ve daha sonra doğmuş olanlar), şartları aranır.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

24 Uzman Yardımcısı alımında başvuru özel şartları şu şekilde;

BAŞVURU

İlana başvurular 15 Ocak 2020 Çarşamba günü başlayıp 27 Ocak 2020 Pazartesi günü sona erecek. Başvurular internet üzerinden alınacak. Başvuru ekranı açıldığında bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı indirin >

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN