1000 ASDEP Personeli Alımı Başvuru Ekranı Açıldı-İşte Başvuru Formu

Aile , Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 1000 ASDEP personeli alımı başvuru ekranı açıldı ve başvurular alınmaya başladı. İlan başvuru şartları ve başvuru linki haberimizde.

1000 ASDEP Personeli Alımı Başvuru Ekranı Açıldı-İşte Başvuru Formu

Aile , Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 1000 ASDEP personeli alımı başvuru ekranı açıldı ve başvurular alınmaya başladı. İlan başvuru şartları ve başvuru linki haberimizde.

27 Kasım 2019 Çarşamba 10:26
1000 ASDEP Personeli Alımı Başvuru Ekranı Açıldı-İşte Başvuru Formu

ASDEP alımı başvuru ekranı açıldı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı resmi intenet adresinden bir son dakika açıklaması yapıldı. Bakanlık resmi sayfasından yayımlanan duyuruda 1000 ASDEP personeli alımı başvurularının başladığına yer verildi. 

İşte Bakanlık Duyurusu:

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Taşra Teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında çalıştırılmak üzere, 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”ın ek 2 nci maddesine göre, aşağıda belirtilen bölüm ve sayıda Aile Sosyal Destek Personeli Pozisyonu için yapılacak sözlü sınav ile sözleşmeli personel alınacaktır.

Adaylar, başvurularını Bakanlığımız web sayfasında (www.ailevecalisma.gov.tr ve/veya https://ailevecalisma.gov.tr/pdb) yer alan sözleşmeli personel alım sınavı başvuru sayfasından elektronik ortamda 27/11/2019 - 06/12/2019 tarihleri arasında yapacaklardır.

İlan metni özel şartlar kısmında yer alan “KPSS B grubu (KPSS) P3 puan türünden geçerli puanı olmak” şartı ile 2018 KPSS puanı istenilmektedir.

İlan metni genel şartlar kısmında yer alan “657 sayılı Kanunun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli personel pozisyonunda görev yapmakta iken, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmeleri feshedilen veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedenler için, fesih tarihinden itibaren bir yıllık süreyi doldurmuş olmak.” şartı yer almaktadır.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında yer alan hüküm: “…Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.”

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin 3 ve 4 üncü fıkralarında yer alan hükümler: “…Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.

Ancak;

        Sözleşmesini;

        Kısmi zamanlı veya proje süresi ile sınırlı çalışanlardan,

        Esasların Ek 4 üncü madde çerçevesinde unvan değişikliği yapanlardan,

Eş veya sağlık durumu nedeniyle yer değişikliği talebinde bulunmakla beraber; geçiş yapacağı hizmet birimi bulunmaması, birim bulunmakla beraber o birimde aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyon bulunmaması veya en az bir yıllık fiili çalışma şartını karşılayamaması nedenlerinden herhangi birine bağlı olarak, Ek 3 üncü maddenin (b) veya (c) bendi hükmü kendilerine uygulanamayanlardan,

        tek taraflı feshedenler, bir yıllık süre şartına tabi tutulmadan yeniden istihdam edilebilirler.”

81 ŞEHRE PERSONEL ALIMI

Çalışma Bakanlığı tarafından yayımlanan ASDEP personel alımında adaylar 81 şehirde istihdam edilecek. KPSS puan sınırı yapılmadan gerçekleştirilecek personel alımında illere göre dağılım şu şekilde;

BAŞVURU ŞARTLARI

ASDEP alımına başvuru yapacak adayların aşağıdaki başvuru şartlarını taşıması gerekmektedir:

- 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (4), (5), (6), (7) ve (8) numaralı alt bentlerinde belirtilen koşulları taşımak,

- Son müracaat tarihi itibariyle başvuru yapılan pozisyon için istenilen bölümden mezun olmak,

- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak,

- 65 yaşını bitirmemiş olmak

- 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli personel pozisyonunda görev yapmakta iken, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmeleri feshedilen veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedenler için, fesih tarihinden itibaren bir yıllık süreyi doldurmuş olmak.

- Yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler, Sosyal Çalışmalar, Psikoloji, Sosyoloji, Çocuk Gelişimi, Aile ve Tüketici Bilimleri, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümlerinin birinden mezun olmak

- KPSS B grubu (KPSS) P3 puan türünden geçerli puanı olmak.

BAŞVURU EKRANI AÇILDI

ASDEP personeli alımı başvurusu internet üzerinden alınacak. 

Başvuru İçin Tıklayın

İlana başvuracak adaylar bu adreste>> TIKLA KATIL

Başvurular 6 Aralık 2019 tarihine kadar devam edecek. 

TÜM KAMU İLANLARI, ASDEP ALIMI SÜRECİNDEN HABERDAR OLMAK İÇİN MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN >>

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Son Güncelleme: 27.11.2019 10:40
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
urfa 2019-11-28 12:17:00

neden sdc kpss 2018 neden yaa .onceden iki kpss alim ypiliyordu.simdo sdc 1kpss puaniyla

Avatar
abdullah 2019-11-28 14:35:33

başvuru nasıl yapılıyo ya.. üyelik kaydı falan yaptım herangi bi başvuru çıkmıyo karşıma

Avatar
Habib 2019-11-29 17:27:26

Hesap oluşturduktan sonra onay maili gelmedi kaç defa denedim olmuyor yapabilen var mı?

Misafir Avatar
busra 2019-12-03 00:01:44 @Habib

internet explorer dan dene google chromedan olmuyor

Beğenmedim! (0)
Avatar
istanbul 2020-11-30 14:50:04

başvuru nasıl yapılacak onay kodu gelmiyor