KPSS Şartsız 5 Bin Memur Alımı Başvurusu Nisan Ayında-İşte Şartlar

Son dakika haberi: Adalet Bakanlığı 'ndan edinilen son dakika bilgilerine göre, KPSS şartsız 5 bin arabulucu alımında başvuruların Nisan 2020 'de alınacağı öğrenildi.

KPSS Şartsız 5 Bin Memur Alımı Başvurusu Nisan Ayında-İşte Şartlar

Son dakika haberi: Adalet Bakanlığı 'ndan edinilen son dakika bilgilerine göre, KPSS şartsız 5 bin arabulucu alımında başvuruların Nisan 2020 'de alınacağı öğrenildi.

08 Şubat 2020 Cumartesi 14:40
KPSS Şartsız 5 Bin Memur Alımı Başvurusu Nisan Ayında-İşte Şartlar

KPSS 'siz 5 bin memur alımı başvurusu Nisan ayında.

Adalet Bakanlığı 2020 yılı Arabulucu alımı başvurusu için geri sayımda son haftalara girildi.

2019 yılında yapılan 5 bin arabulucu alımı sonrası 2020 yılında da 5 bin Arabulucu alımı yapılacağı bildirildi. 2020 yılı Arabulucu alımı yazılı sınavı tarihi hakkında da açıklama yapıldı. Açıklamada 2020 Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Sınavı 'nın 26 Temmuz 2020 tarihinde yapılacağına yer verildi. 

Sınav Adana, Antalya, Ankara, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İstanbul (Anadolu - Avrupa), İzmir, Kayseri, Malatya, Samsun, Trabzon ve Van şehirlerinde yapılacak ve 100 soru için adaylara 150 dakikalık süre tanınacak.

Kadın erkek memurlar, askerler, polisler ve adaylarla bilgi alış verişi için TIKLA KATIL

BAŞVURU NİSAN AYINDA

Arabulucu alımı için başvurular , sınavdan 3 ay önce Nisan ayı içinde yapılacak. Adalet Bakanlığı tarafından alınacak başvurular sonrası adaylar önce yazılı sınav aşamasına alınacak. Yazılı Sınav; çoktan seçmeli, 5 (beş) cevap şıklı, toplam 100 sorudan oluşacaktır.

Sınav, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi tarafından yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI

Arabulucu alımı sınavına başvuru yapacak adaylarda aranan başvuru genel şartları şu şekilde;

- Türk vatandaşı olmak,

- Hukuk fakültesinden mezun olmak veya yabancı bir hukuk fakültesini bitirip de Türkiye’deki hukuk fakülteleri programlarına göre eksik kalan derslerden sınava girip başarı belgesi almış bulunmak,

- Tam ehliyetli olmak,

- 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıldan fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık, gerçeğe aykırı bilirkişilik yapma, yalan tanıklık ve yalan yere yemin suçlarından mahkûm olmamak,

- Mesleğinde en az beş yıllık kıdeme sahip olmak,

- Arabuluculuk eğitimini tamamlamak, 

BAŞVURULAR BAŞLADIĞINDA BİLDİRİMLE HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.