Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Kamu Personel Alımı Yapacak

Yüksek Seçim Kurulu tarafından bir açıklama yapıldı. Açıklamada kamu personeli alımı yapılacağı , alınacak adayların seçim uzman yardımcısı kadrosuna istihdam edileceğine yer verildi.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Kamu Personel Alımı Yapacak

Yüksek Seçim Kurulu tarafından bir açıklama yapıldı. Açıklamada kamu personeli alımı yapılacağı , alınacak adayların seçim uzman yardımcısı kadrosuna istihdam edileceğine yer verildi.

11 Aralık 2020 Cuma 00:03
Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Kamu Personel Alımı Yapacak

YSK personel alımı yapacak.

Yüksek Seçim Kurulu tarafından bir duyuru yayımlandı. Resmi Gazete'nin 11 Aralık 2020 tarihli sayısında yayımlanan duyuruda 15 Seçim Uzman Yardımcısı kadrosunda istihdam etmek üzere kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. Sözlü mülakat ile yapılacak kamu personeli alımında başvuru bilgileri belli oldu.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Seçim uzman yardımcısı kadrosuna başvuru yapmak isteyen adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesinde yer alan genel şartları taşıması,

b) En az dört yıllık lisans eğitimi veren Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri veya bunlara denkliği YÖK tarafından kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından birisinden mezun olması,

c) Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca 2019 ve 2020 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS P4 veya KPSS P5 türlerinden en az yetmiş puan almış olması,

ç) Giriş (sözlü) sınavının açıldığı yılın Ocak ayının birinci günü (1 Ocak 2020) itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olması (01/01/1985 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak) veya 7062 sayılı Yüksek Seçim Kurulunun Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanunun Geçici 1. maddesinin 9. fıkrası gereğince Kurulun Merkez ve Taşra kadrolarında görev yapan personelin, diğer şartları taşımaları kaydıyla sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü (1 Ocak 2020) itibarıyla 45(kırk beş) yaşını doldurmamış (01/01/1975 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak) olması,

d) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığının bulunmaması, Yapılacak incelemede, katılma şartlarını taşımadığı ve süresi içerisinde başvuru yapmadığı tespit edilenler giriş (sözlü) sınavına alınmazlar

BAŞVURU TARİHİ

YKS personel alımı için başvurular 16-23 Aralık 2020 tarihleri arasında alınacak.  Adaylara sözlü mülakatta aşağıdaki konulardan sorular sorulacak:

a) Anayasa Hukuku,

b) Seçim Mevzuatı (7062 sayılı Kanun, 6271 sayılı Cumhurbaşkanı Seçimi Kanunu, 298 sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun, 2839 sayılı Milletvekili Seçimi Kanunu, 2972 sayılı Mahalli İdareler ile Mahalle Muhtarlıkları ve İhtiyar Heyetleri Seçimi Hakkında Kanun, 3376 sayılı Anayasa Değişikliklerinin Halkoyuna Sunulması Hakkında Kanun, 2820 sayılı Siyasi Partiler Kanunu)

c) Kamu Yönetimi (657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, Türkiye Ekonomisi, İdare Hukuku ve ilgili mevzuatlar. )

Başvurular YSK sayfasından yapılacak. İlan metni için TIKLAYIN.PDF

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.