Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı'na 175 Yeni Personel Alınacak

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı geçtiğimiz günlerde duyurmuştu. YSK 175 yeni personel alımına hazırlanıyor.

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı'na 175 Yeni Personel Alınacak

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı Seçim Müdürü alım ilanı kurumun resmi internet sitesi, Devlet Personel Başkanlığı ve Resmi Gazete'de geçtiğimiz günlerde yayımlanmış, ilgili alım için ayrılan kontenjanın 175 olduğu belirtilmişti.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR, MEZUNİYET ŞARTI NEDİR?

YSK Seçim Müdürü alımı için başvurular 26 Temmuz 2018 tarihinde başlayacak 2 Ağustos 2018 tarihine kadar ÖSYM Kalebet resmi internet sitesi ve ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla yapılabilecek. Başvuruda bulunacak adayların 35 yaşını aşmamış olması, 657 sayılı DMK'nın 48'inci Maddesinde yer alan genel şartları taşıması , Hukuk Fakültesi ya da Siyasi bilgiler, idari bilimler, iktisat ve maliye alanlarından en az 4 yıllık yükseköğretim yapmış olması gerekiyor. 

SINAVDA KAÇ SORU OLACAK, NEREDE, NE ZAMAN YAPILACAK?

Seçim müdürü alımı için gerçekleştirilecek olan sınav 2 Eylül 2018 tarihinde ÖSYM tarafından Ankara'da saat 14:45'te yapılacak, sınav 2 saat sürecek. Sınavda adaylara 40 sorudan oluşan Genel Yetenek ve Genel Kültür testi ile 60 sorudan oluşan Alan Bilgisi testi uygulanak. Başvuru kılavuzu ve detaylı bilgilendirmeye sayfanın altındaki başvuru kılavuzundan erişim sağlayabilirsiniz.

YSK 175 PERSONEL ALIMI BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA