Yüksek Seçim Kurulu 34 Şehirde En Az Lise Mezunu Zabıt Katibi Alımı Yapıyor

Yüksek Seçim Kurulu tarafından Zabit Katibi ve hizmetli alımı yapılacak. 34 şehirde yapılacak alımlar için başvurular 9 Eylülde sona eriyor.

Yüksek Seçim Kurulu 34 Şehirde En Az Lise Mezunu Zabıt Katibi Alımı Yapıyor

YSK tarafından personel alım ilanı yayımlandı. Buna göre 34 şehirde zabıt katibi ve hizmetli alımı için başvurular bugün itibariyle başladı. Peki kimler başvuru yapabilir, şartlar neler, hangi şehirlere alım yapılacak?

Başvuru Genel Şartları

- Türk vatandaşı olmak,

- 18 yaşını doldurmuş olmak

- Kamu haklarından mahrum bulunmamak, - Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, düzeni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak,

- Askerlik ile ilişiği bulunmamak

- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak

- En az lise veya dengi okul mezunu olmak

- 2020 Yılı Kamu Personeli Seçme Sınavında; Lisans mezunları için KPSSP3, Ön Lisans mezunları için KPSSP93, Orta Öğretim mezunları için KPSSP94 puan türlerinden en az 70 puan almış olmak,

Başvuru Tarihi ve Şekli

Adaylar başvurularını 31.08.2022 tarihinde saat 10:00’da başlayıp, 09.09.2022 tarihinde saat 23:59:59’a kadar yapabilecektir. Başvurular e-Devlet üzerinden “Yüksek Seçim Kurulu-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” hizmeti veya Kariyer Kapısı internet adresinden (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) elektronik olarak yapılacaktır.

Adaylar her bir kadro ve unvan için yalnızca bir adet başvuru yapabilecektir.

Başvuruların Değerlendirilmesi

Başvurusu geçerli olan ve gerekli şartları taşıyan adaylar arasında KPSS başarı sırasına göre atama yapılacak kadro sayısının beş (5) katı aday sözlü sınava çağrılacak olup, bu sayı Zabıt Katibi unvanı için listede belirtilen her yer için ayrı ayrı oluşturulacaktır.

Kadro Dağılımı

https://www.kamubulteni.com/images/upload/y1_3.png

https://www.kamubulteni.com/images/upload/y2_3.png

https://www.kamubulteni.com/images/upload/y3_2.png

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  /