YSK KPSS Şartı Olmadan Personel Alımı Yapacak

Yüksek Seçim Kurulu KPSS şartı olmadan 175 kamu personeli alımı için ilan yayımladı. Yayımlanan ilanda yazılı ve sözlü sınavla seçim müdürü alınacağı ve alınacak personellerin taşra teşkilatı bünyesinde istihdam edileceğine yer verildi. İlan detayları ve alım yapılan yerler haberimizde.

YSK KPSS Şartı Olmadan Personel Alımı Yapacak

Yüksek Seçim Kurulu kamu personeli alımı için ilan yayımladı.

Önceki gün kendi resmi sayfasında ilan yayımlayan Yüksek Seçim Kurulu, ilan metnini bugün Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sayfasında da kamuoyuna duyurdu. Yayımlanan ilanda YSK, taşra teşkilatı bünyesinde bulunan merkezlerinde istihdam etmek üzere 175 adet personel alımı yapacak. Söz konusu işlanda alınacak personeller için yazılı ve sözlü sınav düzenleneceğine yer verilirken, alınacak personellerin Seçim Müdürü kadrosunda istihdam edileceğine yer verildi.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

YSK tarafından yayımlanan kamu personeli alım ilanında adayların bazı şartları taşıyor olması gerektiğine yer verildi. Buna göre Seçim Müdürü kadrosunda istihdam etmek üzere alınacak personellerin 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının A bendinde yer alan genel şartları taşıyor olması gerekirken, söz konusu alım için yapılacak olan yazılı sınavının gerçekleştirileceği yılın ocak ayının birinci günü itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olması, '01/01/1983 ve daha sonra doğmuş olması' gerekmektedir.

İlana başvuru Aresbet yapacak adayların üniversitelerin Hukuk fakültesi veya siyasal bilgiler, idari bilimler, iktisat ve maliye bölümlerinden mezun olmuş ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olması gerekmektedir.

BAŞVURU ŞEKLİ

İlana başvurular 26 Temmuz günü başlayacak. Başvurular ÖSYM üzerinden 2 Ağustos'a kadar devam edecek. Başvuru ekranı açıldığı anda bildirim alarak haberdar olmak için mobil uygulamamızı telefonunuza indirin. 

ALIM YAPILACAK İLLER

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA