YSK 34 Şehirde En Az Lise Mezunu Zabıt Katibi Alımı Başvuruları Başladı İşte Şartlar

Yüksek Seçim Kurulu merkez ve taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere 5 hizmetli ve 53 zabıt katibi alımı için başvurular başladı.

YSK 34 Şehirde En Az Lise Mezunu Zabıt Katibi Alımı Başvuruları Başladı İşte Şartlar

Yüksek Seçim Kurulu merkez ve taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere 5 hizmetli ve 53 zabıt katibi alımı için başvurular başladı.

31 Ağustos 2022 Çarşamba 10:10
YSK 34 Şehirde En Az Lise Mezunu Zabıt Katibi Alımı Başvuruları Başladı İşte Şartlar

YSK tarafından personel alım ilanı yayımlandı. Buna göre 34 şehirde zabıt katibi ve hizmetli alımı için başvurular bugün itibariyle başladı. Peki kimler başvuru yapabilir, şartlar neler, hangi şehirlere alım yapılacak?

Başvuru Genel Şartları

- Türk vatandaşı olmak,

- İlk defa Devlet memurluğuna atanacaklar için, yapılacak sınavın son başvuru tarihinde 657 sayılı Kanun’un 40 ıncı maddesindeki yaş şartını taşımak,

- Kamu haklarından mahrum bulunmamak, - Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, düzeni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak,

- Askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek subay sınıfa geçirilmiş olmak,

- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak

- En az lise veya dengi okul mezunu olmak

- 2020 Yılı Kamu Personeli Seçme Sınavında; Lisans mezunları için KPSSP3, Ön Lisans mezunları için KPSSP93, Orta Öğretim mezunları için KPSSP94 puan türlerinden en az 70 puan almış olmak,  

Başvuru Tarihi ve Şekli

Adaylar başvurularını 31.08.2022 tarihinde saat 10:00’da başlayıp, 09.09.2022 tarihinde saat 23:59:59’a kadar yapabilecektir. Başvurular e-Devlet üzerinden “Yüksek Seçim Kurulu-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” hizmeti veya Kariyer Kapısı internet adresinden (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) elektronik olarak yapılacaktır.

Adaylar her bir kadro ve unvan için yalnızca bir adet başvuru yapabilecektir.

Başvuruların Değerlendirilmesi

Başvurusu geçerli olan ve gerekli şartları taşıyan adaylar arasında KPSS başarı sırasına göre atama yapılacak kadro sayısının beş (5) katı aday sözlü sınava çağrılacak olup, bu sayı Zabıt Katibi unvanı için listede belirtilen her yer için ayrı ayrı oluşturulacaktır.

Kadro Dağılımı

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  / 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.