YÖK Memur Alımı için Başvurular 27 Ağustos'ta Başlayacak

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'nın personel alımı için başvuru işlemleri 27 Ağustos'ta başlayacak.

YÖK Memur Alımı için Başvurular 27 Ağustos'ta Başlayacak

Yükseköğretim Kurulu'nun uzman yardımcılığı giriş sınavı için başvuru işlemleri 27 Ağustos ile 7 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek. YÖK tarafından yapılan resmi duyuruda başvuruda bulunacak adayların Hukuk Fakültesi ya da Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olması ,  KPSS'ye girmiş olması ve Lisans sınavları sonucunda en az 85 puan almış olması gerektiği belirtilmişti.

KADIN-ERKEK MEMUR ADAYLARIYLA TANIŞMAK, FİKİR ALIŞVERİŞİNDE BULUNMAK İÇİN TIKLA VE GRUBA KATIL.

İLKOKUL, LİSE, ÖNLİSANS, LİSANS DÜZEYİNDEN MEMUR ALIMLARINI KAÇIRMAK İSTEMİYORSAN 'KAMU BÜLTENİ' UYGULAMASINI İNDİR. İNDİRMEK İÇİN TIKLA.

Kontenjan dağılımı ve başvuru genel şartları aşağıdaki gibi  olacak: 

Alanı Kadro
Adedi
Mezun Olunan
Alan/Bölüm
Sınav Türü
ve Puanlar
Hukuk 4 Hukuk Fakültesi KPSS-P4
Kamu Yönetimi 1 Kamu Yönetimi Bölümü KPSS-P29

SINAVA BAŞVURU ŞARTLARI
1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.
2) 2017 yapılan KPSS Lisans(A) grubu sınavı sonucunda, yukarıdaki tabloda yer alan uzmanlık alanının karşısında belirtilen puan türüne göre asgari 85 puana sahip olmak.
3) Yurtiçinde en porno az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin yukarıdaki tabloda belirtilen bölüm veya bu bölüme denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçi veya yurtdışındaki bölümlerden birini bitirmiş olmak.
4) 01/01/2018 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak. (01/01/1983 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak.)
5) Devamlı olarak görev yapmasına engel olabilecek, daimi vücut ya da akıl hastalığı ile vücut sakatlığı ya da engeli bulunmamak.
6) Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak.

Başvurular talep edilen belgelerle birlikte Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Üniversiteler Mahallesi 1600.Cadde No: 10 06800 Bilkent/Çankaya/ANKARA adresine şahsen , iadeli taahhütlü posta ya da kargo yoluyla yapılacak. Yükseköğretim Kurulu Uzman Yardımcılığı Yarışma Sınavı Başvuru Formu ve diğer detaylar YÖK resmi sitesinden ilgili başvuru tarihlerinde öğrenilebilecek.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA