YÖK Memur Alım İlanı Yayımladı

Yükseköğretim Kurumu kamu personeli alımı için ilan yayımladı. Yayımlanan ilanda uzman personel kadrosunda istihdam etmek üzere 5 personel alımı yapılacağına yer verildi.

YÖK Memur Alım İlanı Yayımladı

YÖK kamu personeli alım ilanı Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesinde yayımlandı.

Yükseköğretim Kurumu Başkanlığı tarafından DPB'de az önce yayımlanan ilanda YÖK uzman yardımcısı kadrosunda istihdam etmek üzere 5 adet kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. Hukuk Fakültesi'nden mezun olan adaylar arasından 4 adet uzman personeli alımı yapılacağına yer verilirken Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olan adaylar arasından da 1 adet uzman personeli alımı yapılacağına yer verildi. 

Yükseköğretim Kurulu Uzman Yardımcısı kadrosunda istihdam etmek üzere alınacak personeller 9. dereceden memur kadrosunda istihdam edilecektir. Başvuru yapacak adaylar yazılı ve sözlü sınava tabi tutulacak.

İLANA KİMLER BAŞVURABİLİR?

İlana Matbet başvuru yapacak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun (DMK) 48 inci maddesinin A bendinde bulunan genel şartları taşıyor olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra başvuru yapacak adayların 2017 yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı Lisans(A) grubu sınavı sonucunda en az 85 puan almış olması gerekmektedir. Bunların yanı sıra adayların 01/01/2018 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olması gerekmektedir. (01/01/1983 tarihinden sonra doğmuş olmak.) Öte yandan adayların atanacağı görevi yapmaya engel herhangi bir daimi vücut ya da akıl hastalığı ile vücut sakatlığı ya da engeli bulunmaması ve erkek adaylar için zorunlu askerlikle ilişiği olmamak.

BAŞVURU

Kamubulteni.com  | Ankara