YÖK İlan Yayımladı: Naklen Uzman Personel Alımı Yapılacak

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı 'ndan bir son dakika açıklaması geldi. Yapılan açıklamada kurum içi naklen uzman personel alımı yapılacağına yer verildi.

YÖK İlan Yayımladı: Naklen Uzman Personel Alımı Yapılacak

YÖK'ten bir son dakika açıklaması geldi.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasında, naklen uzman personel alımı yapılacağına yer verildi. Kurum içi yapılan personel alımı için yayımlanan duyuruda başvuru şartlarına yer verildi.

YÖK tarafından yayımlanan resmi duyuru şu şekilde;

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Naklen Kariyer Meslek Mensubu İstihdam Edecektir (18.08.2018)

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığından;

2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun Geçici 76 ncı maddesindeki " En az dört yıllık lisans eğitimi veren yükseköğretim kurumlarını bitirerek mesleğe özel yarışma sınavı ile girmiş ve belirli süreli meslek içi eğitim ve özel bir yeterlik sınavı sonucunda atanmış olmaları kaydıyla, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 152 nci maddesinin "II-Tazminatlar" kısmının "A-Özel Hizmet Tazminatı" bölümünün (e), 1xbet (f), (g) ve (ğ) bentlerinde sayılan unvanlı kadrolarda istihdam edilenler arasından kurumlar arası naklen atama suretiyle Yükseköğretim Kurulu Uzmanı kadrolarına atama yapılacaktır.

Başvuru yapmak isteyenlerin hazırlayacakları dilekçeye; özgeçmiş, hizmet belgesi ve varsa yabancı dil belgesini ekleyerek 3 Eylül-14 Eylül 2018 tarihleri arasında şahsen, posta veya e-posta ([email protected]) yoluyla Yükseköğretim Kurulu Personel Dairesi Başkanlığına başvurması gerekmektedir. Başvurularda, postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır."

İlana başvurular 3 ile 14 Eylül tarihleri arasında alınacak. Adayların bu süre içinde ilana başvuru yapması gerekmektedir. 

MEMUR VE PERSONEL ALIMLARINDAN HABERDAR OLMAK İÇİN MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

Kamubulteni.com | Ankara