Yeterli Başvuru Olmadı: EGM KPSS Puanını 50'ye Düşürdü

Emniyet Genel Müdürlüğü 2 duyuru yayımlandı. İlk duyuruda geçen ay başvurusu yapılan personel alımına yeterli müracaat olmadığı için KPSS şartının 50 'ye düşürüldüğü bildirilirken , ikinci ilanda KPSS'siz uçak pilotu alınacağına yer verildi.

Yeterli Başvuru Olmadı: EGM KPSS Puanını 50'ye Düşürdü

EGM yine ilan yayımladı: Yeterli başvuru olmadı.

EGM tarafından iki duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyurularda aşçı ve piloıt kadrolarına personel alımı yapılacağına yer verildi.

SADECE İŞ HABERLERİ SAYFASI AÇILDI- TIKLA VE KATILMA İSTEĞİNİ GÖNDER

AŞÇI ALIMI İLANINA BAŞVURULAR GEÇEN AY ALINMIŞTI AMA...

EGM tarafından yayımlanan duyuruda aşçılık başvurusunun Ocak ayında yapıldığı , ancak yeterli başvuru olmadığı için yeniden başvuru alınacağına yer verilierek, "2019 yılı 1. Dönem kadrolu Aşçı alımı kapsamında 20/01/2020-24/01/2020 tarihleri arasında başvurular alınmıştır. Ancak yeterli sayıda başvuru olmaması sebebiyle 2019 yılı 1. Dönem kadrolu Aşçı alımı başvuru süresi ve şartları güncellenmiştir. Ayrıca 2019-1’inci dönem kadrolu Aşçı alımına 20/01/2020-24/01/2020 tarihleri arasında başvuru yapan adayların başvuruları geçerli olup, bu kişilerin tekrar başvuru yapmalarına gerek yoktur." denildi.

Aşçı alımında şartlar şu şekilde;

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’ inci maddesinde belirtilen şartları taşımak

- Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşımak, (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)

- Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak, (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)

- Emniyet Genel Müdürlüğünce yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olmak

KPSS ŞARTI DÜŞÜRÜLDÜ

Daha önce yayımlanan duyuruda KPSS puan şartı 70 'di. Ancak yeni ilan da bu şart 50 'ye çekildi. İşte özel şartlar:

Başvurular 17/02/2020 – 21/02/2020 tarihleri arasında 81 şehirde bulunan İl Emniyet Müdürlüğü Personel Şube Müdürlüğüne Kimlik belgesi, Son altı ay içerisinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf, İstenilen eğitim durumuna ait diploma/mezuniyet belgesinin aslı ve fotokopisi ya da noter tasdikli sureti ve KPSS sonuç belgesi ile yapılacak.

İKİNCİ İLAN: KPSS'SİZ PİLOT ALINACAK

EGM tarafından yayımlanan ikinci duyuruda ise Havacılık Dairesi Başkanlığına uçak pilotu alımı yapılacağına yer verildi.

İşte şartlar

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

Ülke genelinde çalıştırılmayı ve tüm uçuşlarda görevlendirilmeyi kabul etmek,

Sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olmak,

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak. (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)

Başvurular Kimlik belgesi, Son altı ay içerisinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf, Eğitim durumuna ait diploma/mezuniyet belgesinin aslı ve fotokopisi ya da noter tasdikli sureti ile 81 şehirdeki İl Emniyet Müdürlüğü Personel Şube Müdürlüğüne 17/02/2020 – 21/02/2020 tarihleri arasında yapılacaktır.