Üniversite hastanesi Hemşire, Teknisyen ve Tekniker alımı yapıyor

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörlüğü bünyesinde Hemşire, Teknisyen, Tekniker ve Destek Personeli pozisyonlarında istihdam etmek üzere 105 sözleşmeli personel alımı yapacak. İşte başvuru şartları ve detayları..

Üniversite hastanesi Hemşire, Teknisyen ve Tekniker alımı yapıyor

Üniversiteler akademisyen personelin yanında idari personel alımlarına da devam ediyor. Son olarak yayımlanan duyuruya göre İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörlüğü bünyesinde Hemşire, Teknisyen, Tekniker ve Destek Personeli pozisyonlarında istihdam etmek üzere 105 sözleşmeli personel alımı yapacak. 

Kadro dağılımı nasıl olacak ?

Başvuru genel şartları 

 1. Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak.
 2. Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamaz.
 3. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
 4. Hali hazırda İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa personeli olmamak.
 5. Tüm pozisyonlar için haftalık çalışma süresi 40 saati aşmayacak şekilde ilgili birimin yönetimi tarafından belirlenecek saatlerde görev yapma (gece dâhil) şartını kabul etmek, vardiyalı çalışmasına engel durumu bulunmamak.
 6. “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”ın Yeniden İşe Alınma başlıklı Ek 1 inci maddesinin (b) fıkrasına eklenen; “Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.” hükmüne aykırı durumu olmamak.
 7. 5917 sayılı Kanunun 47. Maddesi’nin 5. Fıkrası (A) 2 bendi gereğince, 4-B Sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken istifaen görevinden ayrılarak sözleşmesi feshedilenler; fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl süre geçmeden başvuruda bulunamazlar.
 8. Belirtilen öğrenim düzeylerinin birinden mezun olmak, aranan nitelikleri taşımak ve belgelendirmek.
 9. Adayların ilgili 2022 KPSS (B) grubu puan türüne sahip olması gerekmektedir. Ortaöğretim Mezunları için 2022 KPSS-P94, Ön Lisans Mezunları için 2022 KPSS-P93, Lisans Mezunları için 2022 KPSS-P3 puan türü esas alınacaktır.

Başvurular nasıl yapılacak ?

Adaylar başvurularını 21 Nisan 2023 tarihine kadar https://personelbasvuru.iuc.edu.tr internet adresi üzerinden kayıt oluşturularak online olarak yapabileceklerdir. 

Başvuru için yüklenmesi gereken evraklar 

 1. Fotoğraflı Başvuru Formu (Fotoğraf olmayan formlar kabul edilmeyecektir.)
 2.  Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 3.  Diploma veya Mezuniyet Belgesi Fotokopisi (barkodlu e- devlet çıktısı da kabul edilecektir.)
 4. Erkek Adaylar için Askerlik Belgesi (barkodlu e- devlet çıktısı da kabul edilecektir.)

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörlüğü 105 sözleşmeli personel alımı ilanının detayları için TIKLAYIN