Ulaştırma Bakanlığı Memur Alımı Başvurusu Başladı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Ulaştırma ve Haberleşme Uzman Yardımcısı kadrosunda istihdam etmek üzere memur alımı yapıyor. Başvurular başladı.

Ulaştırma Bakanlığı Memur Alımı Başvurusu Başladı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Ulaştırma ve Haberleşme Uzman Yardımcısı kadrosunda istihdam etmek üzere memur alımı yapıyor. Başvurular başladı.

08 Ocak 2019 Salı 09:29
Ulaştırma Bakanlığı Memur Alımı Başvurusu Başladı

Ulaştırma Bakanlığı personel alımı başvurusu başladı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanda  Ulaştırma ve Haberleşme Uzman Yardımcısı (Ulaştırma ve Haberleşme Uzmanlığı, Havacılık ve Uzay Teknolojileri Uzmanlığı, Denizcilik Uzmanlığı Yönetmeliği hükümleri esaslarınca) kadrosunda istihdam etmek üzere 10 adet memur alımı yapılacağına yer verildi. 

ALIM YAPILACAK KADROLAR VE MEZUNİYET İLE SINAV ŞARTI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanda, Ulaştırma ve Haberleştme Uzman Yardımcısı kadrosuna aşağıdaki mezuniyet ve sınav şartlarına göre alım yapılacağına yer verildi.

BAŞVURU ŞARTLARI

İlana başvuru yapacak adayların yukarıdaki özel şartların yanı sıra aşapıdaki genel şartları da taşıyor olması gerekmektedir:

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak,
 • ÖSYM Başkanlığı tarafından 2017 ve 2018 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan puan türleri itibarıyla en az yukarıdaki I sayılı tabloda belirtilen taban puanları almış olmak,
 • Sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak, (01.01.1984 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.),
 • Son başvuru tarihi itibariyle yukarıdaki tabloda belirtilen en az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerden/bölümlerden veya bunlara denkliği YÖK tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,
 • Ulaştırma ve Haberleşme Uzman Yardımcılığı kadrolarına başvurularda Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) İngilizce dilinden en az (C) düzeyinde veya uluslararası geçerliliği bulunan ve ÖSYM Yönetim Kurulunca eşdeğerliği kabul edilen sınavlardan buna denk puan aldığına ilişkin belgeye sahip olmak.

BAŞVURU ŞEKLİ

Ulaştırma Bakanlığı memur alımı başvurusu 28 Ocak tarihine kadar aşağıdaki evraklarla birlikte , Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Personel ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Hakkı Turayliç Caddesi No:5 06338 Emek-ANKARA adresine şahsen ya da posta yolu ile yapılacak.

 • Sınav başvuru formu
 • Yükseköğretim diplomasının, mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı örneği
 • KPSS sonuç
 • Yabancı dil belgesinin aslı veya sonuç belgesinin kontrol kodlu örneği,
 • 2 adet vesikalık fotoğraf
 • Aday tarafından el yazısı ile yazılmış ve imzalanmış, kendisi, ailesi, bitirdiği okullar, yapmış olduğu işler hakkında bilgilerin yer aldığı öz geçmişi

Kamubulteni.com  | Ankara

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.