Ulaştırma Bakanlığı 150 Adet Memur Alımı Yapacak!

Ulaştırma Bakanlığı,2017 yılı içerisinde gerçekleşecek olan personel alımlarına dair duyuruyu web sitesi üzerinden duyurdu.

Ulaştırma Bakanlığı 150 Adet Memur Alımı Yapacak!

27 Şubat 2016 tarihinde Ulaştırma,Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın web sitesinde yayınlanan bildiride 2017 yılı hedefleri yer almaktadır.Bildiri de 2017 yılında gerçekleşecek olan hizmetler,hedefler ve çalışan personel sayısı yer almaktadır.Ayrıca 2017 yılının hedeflerinde ise yeni istihdam sağlanacağının sinyalleri verildi.

Yayınlanan bildirinin sunum programında ise 2017 yılının genel amacı olarak bakanlık olarak yapılan işlerdeki kaliteyi kurumsal olarak artırmak amaçlandı.Ayrıca sunuş planında geçmiş ve yıl içerisindeki personel sayısının grafiği çizilerek ihtiyaç doğrultusunda personel alımı yapılacağı açıklandı.

Programda açıklanan tabloda,2016 yılının sonunda Ulaştırma Bakanlığı’nda çalışan personel sayısının 3 bin 83 Aresbet olduğunu ve bu sayının 2017 yılı içerisinde 3 bin 223 e çıkarılması düşünülmektedir.Buradan yola çıkarak Ulaştırma Bakanlığı,bakanlık bünyesindeki ilgili kurum ve kuruluşlara 150 adet personel alımı yapılacağı öngörüldü.

Bunun dışında yayınlanan program incelendiğinde 2017 yılı içerisinde gerçekleşecek başka bir memur alımı dışında kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmayı düşünecek kişiler için herhangi bir detay bulunmuyor.Önümüzdeki günlerde 150 memur alımının detaylarını siz değerli Kamubulteni.com okurları için paylaşacağız.

Memur alımlarından anında haberdar olmak için tıklayınız.

Kamubulteni.com KONYA