Türkiye Su Enstitüsü KPSS ve YDS Şartlı Sözleşmeli Personel Alacak!

Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesinde sözleşmeli uzman personel alımı yapılacağı duyuruldu.Başvuru şartları ve detaylar haberimizde.

Türkiye Su Enstitüsü  KPSS ve YDS Şartlı Sözleşmeli Personel Alacak!

Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi internet sitesinden yayınlanan ilanda Türkiye Su Enstitüsü Başkanlığı tarafından sözleşmeli personel alımı yapılacağı duyuruldu. Alımı yapılacak personel kurumda uzman personel olarak istihdam edilecek. Başvuru yapacak adaylardan KPSS ve YDS puanı da isteniyor. Başvurular 20-23 Mart tarihleri arasında yapılacak. 4 yıllık hidrojeoloji mühendisliği bölümü mezunu adaylar ilana başvuru yapabilecek.

Başvuru Şartları Nelerdir?

  1. 658 sayılı KHK nın 10. Maddesinde belirtilen şartlar ile Türkiye Su Enstitüsünde İstihdam Edilecek Uzman Yönetmeliğinin 6. Maddesinde belirtilen şartları taşımak
  2. İlk defa kurum bünyesinde çalışacak adaylar için son iki yıl içinde yapılan KPSS nin P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak
  3. YDS den en az 5 puan almış olmak veya ÖSYM tarafından bu puana denkliği kabul edilen ve uluslararası Casinomaxi geçerliliği olan başka bir belgeye sahip olmak
  4. 4 yıllık hidrojeoloji mühendisliği bölümü mezunu olmak

Başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını 20-23 Mart tarihleri arasında yapabilecekler. Adaylar başvuru formunu kurumun resmi internet sitesinden alabilecekler. Başvurular ‘’Türkiye Su Enstitüsü Başkanlığı İdari ve Mali İşler Koordinatörlüğü Küçükçamlıca Mahallesi Libadiye Caddesi No:54 Üsküdar/İSTANBUL’’ adresine şahsen veya posta yolu ile yapılacak. Belirtilen süre içerisinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacak.

Sınava katılabilecek adayların isimleri 10 gün içerisinde Türkiye Su Enstitüsünün resmi internet sitesinden ilan edilecek. Daha sonra adaylara sözlü ve yazılı sınav yapılacak. Sınavın tarihi ve saati kurumun internet sayfasında ilan edilecek.

İlan ile ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Kamu personeli, işkur, sydv, banka personeli alım ilanlarından anında haberdar olmak için facebook grubumuza katılmak için tıklayınız.

Kamubulteni.com KONYA