Türkiye İş Bankası Personel Alımı Yapacak - Şartlar ve Başvuru Tarihleri Açıklandı

İş Bankası'na uzman yardımcısı alımı yapılacak. Türkiye İş Bankası'ndan yapılan resmi açıklamada, uzman yardımcısı alımı yapılacağı, ilgili alım için başvuruların 25 Nisan 2021 pazar gününe kadar devam edeceği kaydedildi.

Türkiye İş Bankası Personel Alımı Yapacak - Şartlar ve Başvuru Tarihleri Açıklandı

İş Bankası'nın İstanbul'daki genel müdürlük bölümlerinde istihdam edilmek üzere uzman yardımcısı alımı sınavı gerçekleştirilecek. Kurumdan yapılan açıklamada alımla ilgili, "Bankamızın İstanbul’da bulunan Genel Müdürlük Bölümlerinde görevlendirilecek çalışma arkadaşlarımızı seçmek üzere Uzman Yardımcısı alım sınavı düzenlenecektir. Başvurular 25 Nisan 2021 Pazar günü saat 23:59'a kadar kabul edilecek olup internet sitemizde yer alan İş Bankası Aday Kariyer Portalı üzerinden başvuru yapılabilecektir. Başvurular arasından yapılacak değerlendirme sonucu uygun bulunan adaylara, 3 Mayıs 2021 Pazartesi günü sürece ilişkin davet gönderilecektir. Pozisyon ve işe alım süreciyle ilgili detaylı bilgiler internet sitemizde yer almaktadır." denilirken, başvuru yapacak adaylarda aranacak nitelikler aşağıdaki gibi sıralandı: 

Aranan Nitelikler

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerinden birini çok iyi derecede bilmek, ik.isbank.com.tr adresinde yer alan sınav broşüründe belirtilen yabancı dil seviye tespit sınavlarından asgari olarak belirlenen sonuçları elde etmiş ve söz konusu durumu 31.12.2021 tarihine kadar geçerliliğini koruyan bir sınav sonuç belgesiyle belgeleyebilecek durumda olmak(Sınavın tüm aşamalarında başarılı olan adaylar süreç sonunda yabancı dil sertifikalarını ibraz edemezlerse göreve başlatılamayacaktır.) (Tüm aşamalarda başarılı olarak işe başlamaya hak kazananların, 22.03.2021 tarihinden sonra katıldığı ve beklenen asgari puanı aldığı sınavın ücreti, Bankamızca karşılanacaktır.)
Yazılı sınav tarihi itibarıyla 30 yaşını doldurmamış olmak (3 Mayıs 1991 ve sonrasında doğanlar başvurabilecektir)
Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış olmak ya da en erken Ağustos 2022 celp dönemine kadar tecilli ya da muaf olmak (Sınav tarihinde askerlik görevini yürütmekte olanların en geç 2021 Temmuz ayı içinde terhis olacak durumda bulunmaları gerekmektedir)
Üniversitelerin, sınav broşüründe belirtilen 4 yıllık eğitim verilen bölümlerinden mezun olmak (İlgili bölümlerin yetkili makamlarca tanınmış, yabancı ülkelerdeki eşitlerinden mezun olup bu durumu belgeleyebilen adayların da başvuruları kabul edilmektedir). Lisans son sınıf öğrencilerinin en geç 31 Temmuz 2021 içinde mezun olup bu durumu aynı tarih itibarıyla belgeleyebilmeleri gerekmektedir.
Daha önce, Bankamızın yaptığı sınavların herhangi birinin mülakat ya da değerlendirme merkezi aktiviteleri aşamasında başarısız sayılmamış olmak
Daha önce yapılan Uzman Yardımcılığı sınavlarına bir defadan fazla katılmamış olmak
Sağlık durumu Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya elverişli olmak (Bu durum, evrak hazırlama aşamasında adaylardan istenecek tam teşekküllü bir hastaneden alınmış sağlık kurulu raporuyla belgelendirilecektir)
Kamu haklarından yoksun bulunmamak
Affa uğramış olsa bile herhangi bir suçtan dolayı hapis cezasına hüküm giymemiş olmak
Resmi dairelere, kurum ya da kuruluşlara mecburi hizmet yükümlülüğü altında bulunmamak

YENİ İŞ HABERLERİNDEN ANINDA HABERDAR OLMAK, İLKOKUL, ORTAÖĞRETİM, ÖNLİSANS VE LİSANS DÜZEYİNDEN İŞ HABERLERİNİ MOBİL CİHAZINIZA ÜCRETSİZ ALMAK, KADIN-ERKEK DİĞER ADAYLARLA İLETİŞİME GEÇEREK , BİLGİ ALIŞVERİŞİNDE BULUNMAK İÇİN VE İNDİR.