Türkiye Geneli Devlet Hastanelerine 18 Bin Personel Alımı Açıklaması Geldi

Türkiye geneli devlet hastanelerine personel alımı yapılacak. 18 bin sağlık personeli alımı için beklenen son dakika açıklaması geldi.

Türkiye Geneli Devlet Hastanelerine 18 Bin Personel Alımı Açıklaması Geldi

Sağlık Bakanlığı 18 bin personel alacak.

Sağlık Bakanlığı 18 bin kamu personeli alımı hakkında son dakika gelişmesi yaşandı. Edinlen  bilgilere göre bakanlığın 18bin personel alımını tek seferde yapacağı ve alım için hazırlıkların tamam olduğu öğrenildi.

İlanlar yayımlanıyor. Takip için TIKLAYIN

BAKAN KOCA AÇIKLAMIŞTI

Geçtiğimiz hafta bir basın toplantısı düzenleyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 81 şehirdekie devlet hastanelerine personel alımının 1-2 hafta içinde netleşeceğini söyledi.  Bakan Koca, 

"Özellikle bu dönemde sağlık kahramanlarımız cephede fedakarca savaşıyor. Bu dönemin yükünü nasıl kaldırdığımızı ben iyi biliyorum.ç Yoğun bakımda çalışan bir sağlık personeli, bu ortamda bir şekilde covidli olduğu bilinen hastaya saatlerce hizmet ettiğini, yeri geldiğinde damar yolunu açmak için saatlerce çalıştığını yorulduğunu çaba içinde olduğunu, evine giderken çocuğuna sarılamaması zor. Bu dönemde empati yapılması gerekiyor.

Açmak olduğumuz , yeni açtığımız, kapasitesini arttıracağımız hastaneler için çalışma yapıyoruz.

1-2 hafta içinde netleşmiş olur. Personel alımı yapacağız. Bunu bildirelim. 1-2 hafta içinde netleşmiş olur." demişti.

VE BEKLENEN AÇIKLAMA GELDİ

Söz konusu personel alımını günler öncesindne haber veren SPP Başkanı Aras Ali Altıntaş, yaptığı son dakika açıklamasında personel alımında hazırlıkların tamamlandığını söyledi. 

Altıntaş yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

İLAN GELİYOR

Kılavuz çalışmalarının tamamlanmasının ardından ilan için geri sayımda son günlere girildi. Önümüzdeki günlerde Sağlık Bakanlığı ile ÖSYM 'nin açıklamayı yapması bekleniyor. 

İLAN GELDİĞİ ANDA BİLDİRİMLE HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN