Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne En Az Lise Mezunu Personel Alımı Yapılacak (Memur Alımı, Garson, Hizmetli ve Daha Fazlası)

TBMM'ye memur alımı yapılacak. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na memur, garson, hizmetli gibi unvanlarda 197 yeni personel alınacağı, ilgili alım için gerçekleştirilecek sınava başvuruların 7 Şubat'a kadar süreceği belirtildi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne En Az Lise Mezunu Personel Alımı Yapılacak (Memur Alımı, Garson, Hizmetli ve Daha Fazlası)

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı İdarei Teşkilatı kadrolarına personel alımı yapılacağı duyuruldu. 197 kişilik kamu personeli alımı duyurusunda aşçı, bahçıvan, garson, hizmetli, pastacı, memur, görsel tasarımcı gibi unvanlarda kontenjan ayrıldığı görülürken, söz konusu unvanların her birinde KPSS şartının yanı sıra unvanlara göre belirlenen mezuniyet şartının yerine getirilmesi gerektiği belirtildi.

YENİ BEKÇİ ALIMI, ASKERİ PERSONEL ALIMI, POLİS ALIMI VE DAHA FAZLASINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA VE ABONE OL. YENİ DUYURULAR BİLDİRİM HALİNDE GELSİN.

TBMM'ye personel alımı için başvuru yapacak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48'inci maddesinde yer alan genel şartları da taşıması gerekiyor. Başvuru işlemleri 29 Ocak 2020 tarihinde başlayacak, 7 Şubat 2020 tarihi itibariyle son bulacak. Başvuru işlemlerine dair yapılan resmi bilgilendirmede, "https://www.turkiye.gov.tr/tbmm-baskanligi internet adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacak olup şahsen veya posta yolu ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır. Adaylar başvuru süresi içinde başvuruda bulunduğu kadroya ilişkin öğrenim belgesinin (diploma) bir örneğini (pdf, jpg vb. formatta) [email protected] mail adresine gönderecektir. Öğrenim belgesi (diploma) ibrazında bulunmayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır." ifadelerinin yer aldığı görüldü.

Yazılı ve sözlü sınav usulüyle gerçekleşecek sınava dair detayların TBMM'nin resmi sayfasından kontrol edilebileceğine yer verilirken, "Adaylara tüm tebligat ve duyurular http://www.tbmm.gov.tr internet adresi üzerinden yapılacak olup ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır. Başvuru aşamasında veya sonrasında gerçeğe aykırı beyanda bulundukları tespit edilenler hakkında ilgili Yönetmeliğin 20'inci maddesi kapsamında işlem tesis edilecektir. Yayımlandığı tarihten sonra sınav ilanında herhangi bir değişiklik yapılması halinde söz konusu değişiklik http://www.tbmm.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir." denildiği görüldü.