Türkiye Belediyeler Birliği KPSS Şartlı 20 Personel Alacak!

Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesinde bir personel alım ilanı yayınlandı.İlanda Türkiye Belediyeler Birliği bünyesinde istihdam edilmek üzere 20 personel alımı yapılacağı duyuruldu.Alımı yapılacak lisans mezunu adayların 2016 KPSS P3 puan türünden önlisans mezunu adayların 2016 KPSS P93 puan türünden en az 60 puan almış olmaları gerekiyor.Diğer detaylar haberimizde.

Türkiye Belediyeler Birliği KPSS Şartlı 20 Personel Alacak!

 

Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesinde bir personel alım ilanı yayınlandı. İlana göre Türkiye Belediyeler Birliği bünyesinde 09.08.2009 tarih ve 27314 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak 01.09.2009 tarihinde yürürlüğe giren Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre; birlik bünyesinde istihdam edilmek üzere 20 personel alımı yapılacağı duyuruldu. Alımı yapılacak adaylar daimi işçi statüsünde olacak. Alımı yapılacak adayların 3 ü Bilgi Güvenlik Uzmanı 1 i Tercüman 10 u Yazılım Mühendisi 1 i Web Tasarım Uzmanı 3 ü 4 (dört) yıllık İşletme, İktisat, Ekonomi, Maliye ve Uluslararası İlişkiler Bölümlerinden mezun olmak ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun Uzman olacak 2 si üniversitelerin 4 (dört) yıllık "Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi” ile Kamu Yönetimi" Bölümlerinden mezun olmak ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun Uzman olacak. Alımı yapılacak adayın lisans mezunu ise 2016 KPSS P3 puan türünden ön lisans mezunu ise P93 puan türünden en az 60 puan almış olması gerekiyor. Başvurular 22 Mart Çarşamba günü başlayıp 31 Mart Cuma günü sona erecek.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR

  1. Son başvuru tarihi itibariyle ÖSYM tarafından yapılan ve geçerliliği devam eden Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) Truvabet Lisans Mezunları için KPSS P3, Ön Lisans Mezunları için KPSS P93 puan türünden 60 ve üzeri puan almış olmak
  2. Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış veya tecilli olmak
  3. Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmamak
  4. Yurt içi ve yurt dışı seyahat etmesinde herhangi bir engeli bulunmamak
  5. Bilgi Güvenlik Uzmanı kadrosu için üniversitelerin 4 (dört) yıllık Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.
  6. Tercüman kadrosu için üniversitelerin 4 (dört) yıllık eğitim veren herhangi bir lisans programından mezun olmak ve Arapça-Türkçe-Arapça; Yazılı veya sözlü çeviri yapma bilgi ve becerisine sahip olmak ve bunu belgelendirebilmek.
  7. Yazılım Mühendisi kadrosu için üniversitelerin 4 (dört) yıllık Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,
  8. Web Tasarım Uzmanı kadrosu için Meslek Yüksek Okullarının 2 (iki) yıllık Bilgisayar Programcılığı, Grafik Tasarım, Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon bölümlerinden mezun olmak
  9. Uzman kadrosu için üniversitelerin 4 (dört) yıllık İşletme, İktisat, Ekonomi, Maliye ve Uluslararası İlişkiler Bölümlerinden mezun olmak ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından (3 kişi) veya Üniversitelerin 4 (dört) yıllık "Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi”ile Kamu Yönetimi" Bölümlerinden mezun olmak ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak. (2 kişi)

Başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını 22-31 Mart tarihleri arasında İŞKUR il/şube müdürlüklerinden veya İŞKUR’un resmi internet sitesi üzerinden yapılacak. Adayların başvuru yapmadan önce İŞKUR sistemine kayıtlı olması gerekiyor. Sisteme kayıtlı olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecek.

İlan için

Kamubulteni.com KONYA