Türk Hava Yolları'na En Az Lise Mezunu Kabin Memuru Alınacak

Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı En Az Lise ve dengi okullardan mezun kabin memuru alımı gerçekleştirecek.

Türk Hava Yolları'na En Az Lise Mezunu Kabin Memuru Alınacak

Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı'nın personel alımları yıl boyunca devam edecek. Yeni havalimanının açılışından sonra personel alımlarına hız vermek, filosunu genişletme amacındaki THY A.O. an itibariyle çok sayıda personel alımı için ilana çıkmış durumda.

İLKOKUL, LİSE, ÖNLİSANS, LİSANS DÜZEYİNDEN TÜM KAMU PERSONELİ ALIMLARINI VE ÖZEL SEKTÖR İŞ FIRSATLARINI TAKİP ETMEK, İLANLARI KAÇIRMAMAK İÇİN KAMU BÜLTENİ UYGULAMASINI İNDİR. HEMEN İNDİRMEK İÇİN TIKLA.

Türk Hava Yolları'nın personel alımları için başvuru işlemleri şirketin kurumsal kariyer sayfası üzerinden ( https://www.turkishairlines.com/tr-tr/kariyer/ ) online olarak yapılabiliyor. An itibariyle Kadın Kabin Memuru alımları için başvuru işlemleri devam ediyor. Kabin Memuru alımları için başvuruda bulunacak adayların en az lise ve dengi okullardan mezun olması, 1 Ocak 1988 ile 31 Aralık 1997 tarihleri arasında doğmuş olması, İyi derecede ingilizce bilmesi, adli sicil kaydi ya da adli sicil arşiv kaydı bulunmaması gerekiyor. Fiziki koşullar ve diğer şartlar şu şekilde : 

Sağlık ve Fiziki Koşullar

  • 160-180 cm. arası boya sahip olmak (Boy-kilo orantılı olmalıdır.)*,
  • Sağlık durumu uçuşa elverişli olmak (Seçme süreçlerinde başarılı olan adaylarımızdan işe başlama aşamasında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nce yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor almaları ve raporlarını THY Makrobet A.O. Sağlık Müdürlüğü işyeri hekimlerine onaylatmaları gerekmektedir. THY A.O., SHGM yetkili hastaneden alınmış olumlu rapor olsa bile kendi iç prosedürleri çerçevesinde ek tetkikler isteyerek veya ek sağlık koşullarına bağlı olarak adayın işe başlatılıp başlatılmayacağına karar verme hakkına sahiptir.)
  • THY A.O. Kabin Memuru üniforması giyildiğinde, vücudunun görünecek yerlerinde dövme, piercing, yanık ve yara izi vb. bulunmamak,
  • Daha önce THY A.O. veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik veya sağlık nedeniyle ayrılmış olmamak.

*Boy-kilo ölçümleri, THY A.O. veya THY A.O.’nun belirleyeceği kurum/kuruluş tarafından yapılacaktır. 

Başvuru Şekli ve İzlenecek Yol

  • Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, ilana internet ortamında, THY A.O. resmi web sitesi www.thy.com üzerinden başvurmaları gerekmektedir. Yukarıdaki şartları taşımayanların ve internet başvurusu dışında herhangi bir şekilde başvuru yapanların başvurusu kabul edilmeyecektir.
  • İlan kriterlerini sağlayan adaylar, online uygulama, test ve mülakat süreçlerine katılacaktır.
  • Mülakat öncesinde adayların yukarıda belirtilen kriterlere uygunluğunu belgelemeleri istenecektir. Kriterlere uygun olmayan adaylar sürece devam edemeyecektir.
  • Tüm süreç sonunda başarılı olan adaylara iş teklifi yapılacak olup, işe başlama belgeleri hazırlamaları istenecek ve adayın istenen belgeleri teslim etmesi, evrakının olumlu değerlendirilmesi, sağlık raporunun onaylanması sonrası eğitime yönlendirileceklerdir.

Adaylarımızın Dikkatine!

  • Daha önceki Kabin Memuru alım süreçlerimizde boy ölçümü aşamasında elenen, dövme kontrolü aşamasında vücudunda bulunan dövme ile ilgili doğru beyanda bulunmadığı tespit edilen,
  • THY A.O.’dan herhangi bir sebeple iş sözleşmesinin feshi yoluyla ilişiği kesilen adaylar ilanımıza başvuru yapamayacaklardır.