Tübitak Uluslararası Meteoroloji Enstitüsü Bünyesinde Dil Puanı Şartlı 12 Personel İstihdam Edilecek!

Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesinden yapılan duyuruda Tübitak tarafından Ulusal Meteoroloji Enstitüsü bünyesinde istihdam edilmek üzere 12 personel alımı yapılacağı duyuruldu.Alımı yapılacak adaylar ilanda belirtilen 4 yıllık fakültelerden mezun olacak ve adayların tamamı Gebze'de istihdam edilecek.Diğer detaylar haberimizde .

Tübitak Uluslararası Meteoroloji Enstitüsü Bünyesinde Dil Puanı Şartlı 12 Personel İstihdam Edilecek!

Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesinde 16 Mart Perşembe günü bir personel alım ilanı yayınlandı. Yayınlanan ilanda TÜBİTAK Ulusal Meteoroloji Enstitüsü bünyesinde istihdam edilmek üzere 12 personel alımı yapılacağı duyuruldu. Başvuru yapacak olan adayların ilanda belirtilen bölümlerden mezun olmaları gerekiyor. Alımı yapılacak adayların tamamı lisans mezunu olacak. Alımı yapılacak adayların tamamı Gebze’de istihdam edilecek. Alımlarda KPSS puanı şartı yok ancak kurum adaylardan yabancı dil puanı istiyor. Ayrıca adaylara mülakat da uygulanacak. Başvurular 16 Mart Perşembe günü itibariyle başladı.6 Nisan Perşembe günü sona erecek.

BAŞVURU İÇİN İSTENEN GENEL ŞARTLAR NELERDİR?

 1. Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak
 2. Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış veya en az bir yıl tecilli olmak
 3. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak.
 4. 667 sayılı KHK kapsamında terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulu’nca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.
 5. Ağırlıklı lisans mezuniyet not ortalaması 4’lük sistemde en az 2,50 olmak.
 6. Lisans öğrenimini, süresi içinde ya da normal öğrenim süresinden en fazla bir eğitim-öğretim yılı gecikmeli bitirmiş olmak.
 7. İngilizce yeterliliğini ilanda belirtilen sınavlardan aldığı puan türü ile kanıtlamış olmak
 8. İlanda belirtilen özel şartı sağlıyor olmak. (Adayın mezuniyet ortalaması ile 1000 in Tempobet adayın üniversite giriş puanı sıralamasına bölümünün alım yapılacak 3.20 den büyük veya eşit olması gerekiyor)
 9. Temel Microsoft Office programlarını iyi derecede kullanabilmek

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

 1. Diploma veya çıkış belgesi
 2. Eğitimlerini yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarında tamamlayan adaylar için denklik belgesi
 3. Özgeçmiş (Adayın özgeçmişini renkli fotoğraflı, Türkçe, T.C. Kimlik ve telefon numaralarını da içerecek şekilde hazırlaması gerekmektedir)
 4. Mezun olmuş olduğu bölümün (lisans veya üstü) transkript belgesi
 5. YDS sonuç belgesi (veya lisans eğitim dilinin %100 İngilizce olduğunu gösterir belge)
 6. Üniversiteye giriş sınavı yerleştirme belgesi
 7. Üniversiteye giriş sınavı sonuç belgesi
 8. Alanında deneyimli adaylar için Çalışma Belgesi ve Hizmet Dökümü
 9. Erkek adaylar için askerlik durum belgesi

İlanlara başvuru yapabilmek için ‘’www.ume.tubitak.gov.tr’’ adresindeki iş başvuru sistemine kayıt olunması gerekmekte. Başvurular en geç 6 Nisan Perşembe günü saat 17.00 a kadar yapılabilecek. Farklı yollarla yapılan başvurular kabul edilmeyecek. Başvuru yapan adaylar içerisinde belgeleri eksiksiz olan adaylardan istenen şartlardaki 8.maddeye göre en yüksek puandan başlayarak sıralama yapılarak alım yapılacak aday sayısının beş katı kadar aday mülakata davet edilecek. Mülakat sonucunda adaylar istihdam edilecek. Alım süreci ile ilgili tüm duyurular TÜBİTAK’ın resmi internet sitesinden ve uluslararası meteoroloji enstitüsünün resmi internet sitesinden (www.ume.tubitak.gov.tr) yapılacak.

Yayınlanan ilan için

Kamu personeli, işkur, sydv, banka personeli alım ilanlarından anında haberdar olmak için facebook grubumuza katılmak için

Kamubulteni.com KONYA