Tübitak Bünyesinde Dil Puanı Şartlı 23 Personel İstihdam Edilecek!

Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesinde bir personel alım ilanı yayınlandı.İlanda TÜBİTAK bünyesinde istihdam edilmek üzere 23 personel alımı yapılacağı duyuruldu.Kurum adaylardan YDS puanı da istiyor.Diğer şartlar ve detaylar haberimizde.

Tübitak Bünyesinde Dil Puanı Şartlı 23 Personel İstihdam Edilecek!

Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesinde ilanda TÜBİTAK Uluslar Arası İşbirliği Daire Başkanlığında istihdam edilmek üzere 23 personel alımı yapılacağı duyuruldu. Başvuru yapacak olan adayların ilanda belirtilen 4 yıllık bölümlerden mezun olmaları gerekiyor. Alımı yapılacak adayların tamamı Ankara’da istihdam edilecek. Alımlarda KPSS puanı şartı yok ancak kurum adaylardan YDS puanı istiyor. Ayrıca adayların ilanda belirtilen bazı pozisyonlarda en az 4 yıl çalışmış olması da gerekiyor. Başvurular 10 Mart Cuma günü başladı.31 Mart Cuma günü sona erecek

BAŞVURU İÇİN İSTENEN GENEL ŞARTLAR NELERDİR?

 1. Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak
 2. Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış veya en az bir yıl tecilli olmak
 3. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak.
 4. 667 sayılı KHK kapsamında terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulu’nca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.
 5. Ağırlıklı lisans mezuniyet not ortalaması 4’lük sistemde en az 2,50 olmak
 6. Lisans öğrenimini, süresi içinde ya da normal öğrenim süresinden en fazla bir eğitim-öğretim yılı gecikmeli bitirmiş olmak.
 7. İngilizce yeterliliğini ilanda belirtilen sınavlardan aldığı puan türü ile kanıtlamış olmak
 8. İlanda belirtilen özel şartı sağlıyor olmak. (Adayın Jokerbet mezuniyet ortalaması ile 1000 in adayın üniversite giriş puanı sıralamasına bölümünün alım yapılacak kimi pozisyonlar için3 ten alım yapılacak kimi pozisyonlar için 3.20 den büyük veya eşit olması gerekiyor)

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

 1. Diploma veya çıkış belgesi
 2. Eğitimlerini yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarında tamamlayan adaylar için denklik belgesi
 3. Özgeçmiş
 4. Mezun olmuş olduğu bölümün transkript belgesi
 5. YDS sonuç belgesi (veya lisans eğitim dilinin %100 İngilizce olduğunu gösterir belge)
 6. Üniversiteye giriş sınavı yerleştirme belgesi
 7. Üniversiteye giriş sınavı sonuç belgesi
 8. Alanında deneyimli adaylar için Çalışma Belgesi ve Hizmet Dökümü
 9. Erkek adaylar için askerlik durum belgesi

İlanlara başvuru yapabilmek için ‘’www.bilgem.tubitak.gov.tr’’ adresindeki iş başvuru sistemine kayıt olunması gerekmekte. Başvurular en geç 31 Mart Cuma saat 17.00 a kadar yapılabilecek. Farklı yollarla yapılan başvurular kabul edilmeyecek. Alım süreci ile ilgili tüm duyurular TÜBİTAK’ın resmi internet sitesinden yapılacak.

Yayınlanan ilan için

Kamu personeli, işkur, sydv, banka personeli alım ilanlarından anında haberdar olmak için facebook grubumuza katılmak için

Kamubulteni.com KONYA