Tübitak Bünyesinde Dil Puanı Şartlı 141 Personel İstihdam Edilecek!

Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesinde yayınlanan duyuruda Gebze ve Ankara'da istihdam edilmek üzere 141 personel alımı yapılacağı duyuruldu.Adaylardan dil puanı isteniyor.Diğer detaylar haberimizde

Tübitak Bünyesinde Dil Puanı Şartlı 141 Personel İstihdam Edilecek!

Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesinde üç farklı personel alım ilanı yayınlandı. İlanlarda TÜBİTAK Test Değerlendirme Başkan Yardımcılığı, Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü ve Kurumsal Kaynak Yönetimi Başkan Yardımcılığı için personel alımları gerçekleştirileceği duyuruldu. Test Değerlendirme Başkan Yardımcılığı bünyesinde 86,Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü Bünyesinde 51 ve Kurumsal Kaynak Yönetimi Başkan Yardımcılığı Bünyesinde ise 4 kişi olmak üzere toplam 141 kişi istihdam edilecek. Alımı yapılacak personeller kurumun Gebze ve Ankara daki merkezlerinde çalışacak. Test Değerlendirme Başkan Yardımcılığı bünyesinde istihdam edilecek personelin 83 ü lisans 3 ü ön lisans, Ulusal Elektronik Kriptoloji Enstitüsünde istihdam edilecek personelin 34 ü lisans 17 si ön lisans, Kurumsal Kaynak Yönetimi Başkan Yardımcılığı için istihdam edilecek personellerin tamamı lisans mezunu olacak. İlanlara başvurular 9-30 Mart tarihleri arasında yapılacak.

BAŞVURU İÇİN İSTENEN GENEL ŞARTLAR NELERDİR?

 1. Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak
 2. Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış veya en az bir yıl tecilli olmak
 3. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak.
 4. 667 sayılı KHK kapsamında terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulu’nca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara Holiganbet üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.
 5. Ağırlıklı lisans mezuniyet not ortalaması 4’lük sistemde en az 2,50 önlisans mezuniyet not ortalaması 4 lük sistemde 2,80 olmak
 6. Lisans öğrenimini, süresi içinde ya da normal öğrenim süresinden en fazla bir eğitim-öğretim yılı gecikmeli bitirmiş olmak.
 7. İngilizce yeterliliğini ilanda belirtilen sınavlardan aldığı puan türü ile kanıtlamış olmak
 8. İlanda belirtilen özel şartı sağlıyor olmak. (Adayın mezuniyet ortalaması ile 1000 in adayın üniversite giriş puanı sıralamasına bölümünün 3 ten büyük veya eşit olması gerekiyor) (Önlisans mezunu adaylar için geçerli değildir.)

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

 1. Diploma veya çıkış belgesi
 2. Eğitimlerini yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarında tamamlayan adaylar için denklik belgesi
 3. Özgeçmiş
 4. Mezun olmuş olduğu bölümün transkript belgesi (Ön lisans, lisans)
 5. YDS sonuç belgesi (veya lisans eğitim dilinin %100 İngilizce olduğunu gösterir belge)
 6. Üniversiteye giriş sınavı yerleştirme belgesi
 7. Alanında deneyimli adaylar için Çalışma Belgesi ve Hizmet Dökümü
 8. Askerlik durum belgesi

İlanlara başvuru yapabilmek için ‘’www.bilgem.tubitak.gov.tr’’ adresindeki iş başvuru sistemine kayıt olunması gerekmekte. Başvurular en geç 30 Mart Perşembe saat 17.00 a kadar yapılabilecek. Farklı yollarla yapılan başvurular kabul edilmeyecek.

Test Değerlendirme Başkan Yardımcılığı ilanı için

Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü ilanı için

Kurumsal Kaynak Yönetimi Başkan Yardımcılığı ilanı için

Kamubulteni.com KONYA