TTK 500 Kadrolu İşçi Alımı Yapacak (Alım Yapılacak Şehirler ve Şartlar)

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) 500 işçi alımı başvuru işlemleri başlıyor. Başvuru genel ve özel şartları, TTK personel alımı başvuru tarihleri ve diğer detaylar bu haberimizde.

TTK 500 Kadrolu İşçi Alımı Yapacak (Alım Yapılacak Şehirler ve Şartlar)

TTK 500 Kadrolu İşçi Alımı Yapacak (Alım Yapılacak Şehirler ve Şartlar)

Türkiye Taşkömürü Kurumu'na 500 pano ayak üretim işçisi alımı gerçekleştirilecek. Başvuru yapacak adayların en az ilkokul mezunu olması gerekiyor. TTK'nın beklenen 500 işçi alımı duyurusu geçtiğimiz günelrde gelmişti. TTK'dan yapılan resmi bilgilendirmede Zonguldak'a 350, Bartın'a 100, Karabük'e 50 olmak üzere toplam 500 işçi alımı yapılacağı belirtilmiş, başvuru yapacak adayların şartları dikkatle incelemesi gerektiği belirtilmişti. Kazanan adaylar kura ile belirlenecek.

İLKOKUL, LİSE , ÖNLİSANS, LİSANS DÜZEYİNDEN YENİ İŞ HABERLERİ ART ARDA GELDİ! SON DAKİKA GELİŞMELERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN TIKLA VE TAKİP ET.

 Alımla ilgili yayımlanan duyuruda ayrıca şu ifadeler yer aldı : 

Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü ve bağlı işyerlerinin yeraltı işyerlerinde 4857 sayılı İş Kanununa tabi daimi işçi statüsünde "Pano-ayak üretim işçiliği" sanatında çalıştırılmak üzere, 09.08.2009 tarihli ve 27314 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan, "Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmelik" hükümlerine göre Zonguldak, Bartın ve Karabük İş Kurumu vasıtası ile başvuranlar arasından, Noter tarafından yapılacak olan kura çekimi ile tespit edilmek suretiyle aşağıdaki şartlara haiz olan;

Zonguldak ilinden 350, Bartın ilinden 100 ve Karabük ilinden 50 olmak üzere toplam 500 yeraltı "Pano-ayak üretim işçisi" alınacaktır.

BAŞVURACAK ADAYLARDA ARANILACAK ŞARTLAR

-İlan tarihi itibari ile 18 yaşını tamamlamış olmak,

-En az İlkokul mezunu olmak,

-İlan tarihi itibari ile 32 yaşından gün almamış olmak,

-Askerlikle ilişiği olmamak,

-Zonguldak, Bartın veya Karabük illerinde ikamet ediyor olmak,

Başvuranlar arasından işe girmeye hak kazanacak adayları tespit etmek amacıyla;

Zonguldak 350 işçi alımı için; 23 Mayıs 2019 tarihinde, Zonguldak Site (Bahçelievler) kapalı Spor salonunda,

Amasra/Bartın 100 işçi alımı için; 23 Mayıs 2019 tarihinde, Amasra Müessese Müdürlüğü sinema salonunda,

Karabük 50 işçi alımı için; 23 Mayıs 2019 tarihinde, Karabük Nikah salonunda

saat 09.00'da başlamak üzere Noter tarafından kura çekimi yapılacaktır.

Kura çekimi sonucunda işe girmeye hak kazanan adaylar; Kurumumuzca sevk edilecekleri tam teşekkülü hastaneler tarafından, 20.06.2012 tarih ve 6331 sayılı "İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu" kurallarına uygun olarak hazırlanan TTK Beden Gücü Yönergesinin hükümlerine göre yapılacak olan sağlık muayeneleri sonucunda alacakları "Yeraltında pano-ayak üretim işçiliği sanatında çalışır" kararlı sağlık raporlarına müteakip işe başlatılacaklardır.

Zonguldak, Bartın ve Karabük Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce, 06.05.2019 tarihinde başlayacak olan 5 günlük işçi alım ilanı süresi içinde, şartlara haiz olan adayların Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adrese göre Zonguldak, Bartın veya Karabük İş Kurumu İl Müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum