Ticaret Bakanlığı 8.380 Kişinin Katılımıyla Kamu Personeli Alımı Yapılacak

Ticaret Bakanlığı kamu personeli alımı başvuruları bugün başladı. Toplamda 8.380 personelin katılacağı sınavla kamuya 419 personel alımı yapılacak.

Ticaret Bakanlığı 8.380 Kişinin Katılımıyla Kamu Personeli Alımı Yapılacak

Ticaret Bakanlığı 419 Kamu Personeli Alımı Yapacak

Kamu kurumları arasında yer alan Bakanlıklar kamu personeli alımına devam ediyor. Bu kapsamda bir alım haberi de Ticaret Bakanlığı'ndan geldi. Resmi Gazete 'de yayımlanan ilana göre Ticaret Bakanlığı bünyesinde bulunan Genel İdare Hizmetleri Sınıfında istihdam etmek üzere 419 Ticaret Uzman Yardımcısı alımı yapacak. Sınava, açılan kadronun 20 katı kadar aday girecektir.

Alımlar sınav ile olacak

Sınav için başvurular 07.11.2022-16.11.2022 tarihleri arasında dijital ortamda e-devlet (Ticaret Bakanlığı / Kariyer kapısı) ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden gerçekleştirilecektir. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Sınava katılma şartları

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak
  • Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01.01.1987 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.)
  • En az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının siyasal bilgiler, hukuk, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme ve mühendislik fakülteleri ile diğer fakültelerin yukarıda belirtilen bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarının yukarıda belirtilen bölümlerinden mezun olmak, (Adayların, söz konusu bölümlere denk sayılan bölümlerden mezun olmaları halinde YÖK tarafından onaylanmış denklik belgelerini jpeg formatında tarayarak müracaatları sırasında Bakanlığımız internet sitesinden ulaşacakları talep formuna eklemeleri gerekmektedir.), ç) Başvuru tarihinde geçerli ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından, yukarıdaki tabloda belirtilen ilgili KPSS puan türünden 70 ve üzeri puan almak
  • Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde Almanca, Fransızca ve İngilizce dillerinin birinden YDS/e-YDS’den en az (C) seviyesinde puan almış olmak veya dil yeterliliği bakımından bunlara denkliği ÖSYM tarafından kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan belgeye sahip olmak.
  • Yazılı sınava katılmaya hak kazanan adaylardan 100 TL sınav ücreti tahsil edilecek olup sınav ücretini yatırmayan adaylar yazılı sınava alınmayacaktır.

Ticaret Bakanlığı 419 Kamu Personeli Alımı ilanının detaylarına ulaşmak için TIKLAYIN

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  /