TCDD Makinist İşçisi Alımı Yapacak! Başvuru Tarihleri ve Şartları Belli Oldu!

TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü Makinist işçisi alımı için başvuru tarihleri, şartları ve sözlü sınav tarihi belli oldu.

TCDD Makinist İşçisi Alımı Yapacak! Başvuru Tarihleri ve Şartları Belli Oldu!

TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü 73 işçi alımı için başvuruları 10 Eylül ile 14 Eylül 2018 tarihleri arasında kabul edecek.

TCDD'den personel alımına dair yapılan bilgilendirmede "Şirketimiz işyerlerine tren makinisti sanat kolunda işe alınacak 73 işçi için iş gücü talebimiz ilan edilirken İş Tanımı ve Genel Şartlar bölümünde duyurulacak hususlar İŞKUR’ca bildirilen nihai listede yer alacak adaylar, sözlü sınava katılmak için aşağıda belirtilen belgelerin fotokopileri ile TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü web sitesinde (www.tcddtasimacilik.gov.tr.) yayınlanacak 1 adet resimli İş Talep Bilgi Formunu eksiksiz olarak doldurarak 10.09.2018– 14.09.2018 tarihleri arasında, TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Anafartalar Mah. Hipodrom Cad. No:3 Altındağ/ANKARA adresine gelerek teslim edeceklerdir. Belgelerini teslim etmeyen adaylar sözlü sınava alınmayacaktır. İŞKUR’ca bildirilen nihai listede yer alacak adayların adreslerine evrak teslimi ve sözlü Privebet sınav tarihini bildirir tebligat gönderilecektir." ifadelerine yer verilirken, alım için sözlü sınavların Ekim ayı içerisinde yapılacağı belirtildi.

Makinist işçilerin deneme süresinin 4 ay olduğuna yer verilen duyuruda personel alımı için başvuru yapacak adaylardan istenen belgeler şu şekilde yer aldı : 

Talebimize Başvuracak Adaylardan İstenilen Belgeler

1- Öğrenim belgesi,

2- Nüfus cüzdanı fotokopisi,

3- TC Kimlik numarasının yazılı olduğu adli sicil kaydı, (Cumhuriyet Savcılığından veya edevlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr. adresinden alınacak, adli sicil kaydı bulunanların adli sicil kaydı ile ilgili mahkeme kararı istenecektir.),

4- Askerlik durum belgesi (terhis, tecil veya muaf olduğunu belirtir),

5- KPSS Sonuç Belgesi (16 Ekim 2016 tarihinde yapılan)

6- “Tren Makinisti (Seviye 4)” Mesleki Yeterlilik Belgesi (11UY0035-4)

7- İş Talep Bilgi Formu (Fotoğraflı) Sözlü sınavını kazanan adaydan, tam teşekküllü devlet hastaneleri veya resmi üniversite hastanelerinin herhangi birinden Sağlık Kurulu Raporu istenecektir. Sağlık kurulu raporunda; Görme Dereceleri (sağ-sol göz ayrı ayrı belirtilmiş) Renk Muayenesi (ishihora testi yapılmış), İşitme muayenesi yapılmış (Odyometrik incelemede saf ses ortalaması, 500,1000 ve 2000 frekansların ortalaması, 0-40 dB olmalıdır.)