Tarım ve Orman Bakanlığı DSİ 23 Bölge Müdürlüğüne Personel Alımı Yapılacak

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanda Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünde istihdam edilmek üzere 157 personel alımı yapılacak.

Tarım ve Orman Bakanlığı DSİ 23 Bölge Müdürlüğüne Personel Alımı Yapılacak

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanda Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünde istihdam edilmek üzere 157 personel alımı yapılacak.

26 Ekim 2022 Çarşamba 15:53
Tarım ve Orman Bakanlığı DSİ 23 Bölge Müdürlüğüne Personel Alımı Yapılacak

Resmi Gazetede yayımlanan ilan ile yazılı, sözlü ve uygulamalı sınav ile personel alımı yapılacak. Kura yeri ve saati ile ilgili bilgiler alımı yapacak olan Bölge Müdürlüğünün internet sitesinden duyurulacaktır.

Alım Yapılacak Kadrolar

Operatör - 17 Kişi

Şoför - 5 Kişi

Bakımcı Yağcı - 9 Kişi

Usta - 59 Kişi

Sondaj işçisi - 39 Kişi

Kompresör Operatörü - 19 Kişi

Vinç operatörü- 1 Kişi

Laborant Yardımcısı - 2 kişi

Topoğraf - 1 kişi

Hidrolog - 2 Kişi

Teknisyen - 3 Kişi

Bölge Müdürlüklerine Göre Kadro Dağılımı

Başvuru Genel Şartları

1) 18 yaşını tamamlamış olmak.

2) Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (c) bendine göre; affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

3) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaması gerekmektedir.

4) 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlarını taşımak

5) Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatında sürekli işçi kadrosunda hâlihazırda görev yapanlar ilan edilen kadrolara müracaat yapmayacaklardır. Yapmaları halinde atamaları yapılmayacaktır.

6) 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu ve ilgili mevzuatı uyarınca yapılan arşiv araştırması sonucuna göre atamaya engel hali bulunmamak.

7) İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.

8) Görevini devamlı yapmasına engel teşkil edecek sağlık problemi bulunmamak.

9) Her aday, Türkiye İş Kurumu'nda (İŞKUR) yayımlanan listede bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.

10) Başvurularda, kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınacaktır.

Başvuru Tarihi ve Şekli

Adaylar başvurularını İŞKUR açık işler sayfasından 24 Ekim-28 Ekim 2022 tarihleri arasında yapabilecek. başvurular için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Açılan sayfa üzerinde işyeri türünü kamu olarak işaretleyip size uygun olan ilana başvuru yapabilirsiniz.

BAŞVURU SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  / 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Erdal boyluğ 2022-10-31 23:23:01

Bir yıldır işsizim işe çok ihtiyacım var evim kira iki çocuk okutuyorum yetmiyor işsizlik maaşı alıyorum yetmiyor devletimden yardım istiyorum e sınıfı ehliyetim var