Tarım Bakanlığı 2058 personel alımı başvuru tarihleri açıklandı

Tarım Bakanı Faruk Çelik, yaptığı son dakika açıklamasında 2058 personel alımı için tercihlerin alınacağı tarihi açıkladı. İşte detaylar.

Tarım Bakanlığı 2058 personel alımı başvuru tarihleri açıklandı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik tarafından sosyal medya üzerinde bir açıklama yapıldı ve Tarım Bakanlığında 2 bin 58 personel alımı için başvuru tarihleri kamuoyuna duyuruldu. 

Tarım Bakanı Faruk Çelik, sosyal medya platformu Twitter üzerinde bulunan resmi hesabından konu ile ilgili yaptığı açıklamada yüz binlerce adayın büyük bir merakla beklediği tarihleri verdi. Bakan Çelik'in yaptığı açıklamada 2017/1 kapsamında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere alımı yapılacak personeller için tercih işlemleri başvuru tarihleri 23 Haziran ile 4 Temmuz olarak belirlendi.

Bakan Çelik sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Hayırlı günler...Bakanlığımıza 2058 sözleşmeli personel alımına yönelik tercihler ÖSYM tarafından 23 Haziran Klasbahis 04 Temmuz arasında alınacaktır

Gerekli duyurular ÖSYM ve Bakanlığımız internet sitelerinden yapılacaktır"

Kadro Dağılımı Açıklaması

Bakan Çelik daha önce yine sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada 2017/1 personel alımına dair kadro dağılımlarını duyurmuştu. Bakan Çelik önceki yaptığı açıklamada şu ifadelere yer vermişti:

“Hayırlı günler… 2058 sözleşmeli personel istihdamına yönelik çalışmalar tamamlanmış olup tercih takvimi için listeler ÖSYM’ye bildirilmiştir

Takvim çalışması devam etmekte olup, muhtemelen, Ramazan Bayram sonrası tercihler alınmaya başlanacaktır.
2058 sözleşmeli personelin; 874’ü ziraat, 328’i gıda, 96’sı su ürünleri, 10’u balıkçılık teknolojisi, 33’ü harita mühendisi olacak.

İstihdam edeceğimiz veteriner hekim sayısı ise 717… Şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum…”

Kamubulteni.com  | Ankara