Sultangazi Belediyesi'ne Zabıta Memuru Alımı Başvuruları 4-10 Ağustos'ta Alınacak

İstanbul Sultangazi Belediye Başkanlığı'na zabıta memuru alımı için başvuru işlemleri 4-10 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek.

Sultangazi Belediyesi'ne Zabıta Memuru Alımı Başvuruları 4-10 Ağustos'ta Alınacak

İstanbul Sultangazi Belediye Başkanlığı'na zabıta memuru alımı için başvuru işlemleri 4-10 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek.

05 Temmuz 2020 Pazar 14:51
Sultangazi Belediyesi'ne Zabıta Memuru Alımı Başvuruları 4-10 Ağustos'ta Alınacak

Sultangazi Belediye Başkanlığı'nca yayımlanan resmi duyuruda, belediye başkanlığı'na en az ortaöğretim mezunu zabıta memuru alınacağı ilan edilmiş, başvuru yapacak adayların başvuru genel ve özel şartları ile KPSS şartlarını dikkatle incelemesi gerektiği kaydedilmişti. Resmi duyuruda, "Sultangazi Belediyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur alınacaktır." denilirken, KPSS şartı ile diğer şartlar şu şekilde sıralandı: 

BAŞVURU GENEL VE ÖZEL ŞARTLARI: Belediyemizin yukarıda belirtilen boş zabıta memuru kadroları için yapılacak başvurularda uyulması gereken genel ve özel şartlar aşağıdadır. 1. BAŞVURU GENEL ŞARTLARI: İlan edilen boş zabıta memuru ve diğer memur kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir. a. Türk vatandaşı olmak. b. Kamu haklarından mahrum bulunmamak. c. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak. d.Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak. e. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak. f. İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI: a. İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak KPSSP93 ve KPSSP94 puanı için 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavına girmiş ve belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak. b. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak. c. 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesindeki özel şartlara göre, zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır. d. Sınavın yapılacağı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak e. 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

BAŞVURU SÜRECİNE DAİR TÜM DETAYLARA ERİŞİM SAĞLAMAK İÇİN TIKLA.pdf

Son Güncelleme: 05.07.2020 17:47
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Baran 2020-07-05 17:52:45

Muşta alım olduğunu görmek bi türlü nasip olmadı gitti