Spor Bakanlığı GSB 3243 İşçi Alımı Kura Yer ve Tarihi

GSB kadrolu işçi alımı kura çekimi hakkında son dakika açıklaması geldi. Spor Bakanlığı 'ndan gelen açıklamada kura tarihleri ve yerleri bilgisi paylaşıldı. İşte GSB işçi alımı kura yer ve tarihleri.

Spor Bakanlığı GSB 3243 İşçi Alımı Kura Yer ve Tarihi

Gençlik ve Spor Bakanlığı kadrolu 3 bin 243 işçi alımı kura tarihi hakkında açıklama geldi.

GSB, Şubat ayı başında yayımladığı ilanında , en az ilkokul mezunu adaylar arasından kadrolu kamu işçisi alımı yapılacağına yer verildi. Farklı kadrolara yapılan kamu işçisi alımında lise ve ikokul mezunu kadrolarda sözlü mülakata girmeye hak kazanacak adaylar kura yöntemi ile belirlenecek.

NİHAİ LİSTELER YAYIMLANDI

İŞKUR üzerinden alınan başvuruların ardından nihai listeler erişime açıldı. Nihai listeye bakma yöntemi için Tıklayın

SPOR BAKANLIĞI 'NDAN AÇIKLAMA GELDİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasında kura çekimi yerleri kamuoyuna duyuruldu. Yayımlanan duyuruda kura çekiminin 27 Şubat günü yapılacağına yer verilirken , her il için kura çekimi yer ve saatine de yer verildi.

Spor Bakanlığından yapılan duyuru şu şekilde;

Bakanlığımıza bağlı il müdürlüklerinde (ilçeler dahil) çalıştırılmak üzere 4857 sayılı İş Kanunu, 09/08/2009 tarihli ve 27314 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik ve 19/09/2009 tarihli ve 27354 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla 11-15 Şubat 2019 tarihleri arasında açık iş ilanlarına adaylar tarafından başvuruda bulunma işlemleri tamamlanmıştır.
 
Bilgisayar Donanım / Teknolojisi Teknikeri, Makine Teknikeri, Temizlik Görevlisi (Engelli ve Eski Hükümlü olarak başvuranlar dâhil), Cankurtaran, Mekaniker (Pedallı Araçlar), Otobüs Kaptanı (Şoför), Aşçı, Aşçı Yardımcısı, Elektrik Tesisatçısı (Bina), Güvenlik Görevlisi, Havuz Suyu Operatörü, Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı, Garson (Servis Elamanı), Resepsiyon Görevlisi (Ön Büro Elemanı), Soğutma ve İklimlendirme Teknisyeni meslek kolları için Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen nihai listelerde yer alan adayların, kura çekimi 27 Şubat 2019 tarihinde saat 10.00’da Noter huzurunda İl Müdürlüklerimizce yapılacaktır. Kura çekim yerlerine ait bilgiler ekte bulunan listede yer almaktadır. Ancak, gerekli görülmesi halinde İl Müdürlüklerince kura çekim yerlerinde değişiklik yapılabilecektir. Kura çekim yerlerinde yapılacak değişiklikler ilgili İl Müdürlüklerince adaylara duyurulacaktır.

Nihai listelerde yer alan başvuru sahipleri kura çekimini duyuru ekinde yer alan adreslerde izleyebileceklerdir.

Bu ilan tebliğ niteliğinde olup, ilgililere ayrıca tebligat yapılmayacaktır."

İŞTE KURA YERLERİ

KURA SONUÇLARI AÇIKLANDIĞI ANDA BİLDİRİMLE HABERDAR OLMAK İÇİN MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN