Sözleşmeli Uzman Erbaş Başvuru ve Seçme Sınavları Kılavuzu Yayınlandı.

Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesinde 2017 yılında yapılacak olan Sözleşmeli Uzman Erbaş Başvuru ve Seçme Sınavı Kılavuzu yayınlandı.Yayınlanan kılavuzda yapılacak olan alımlara lise ve dengi okul mezunu veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olup askerlik hizmetini erbaş/er olarak tamamlamış veya halen silahaltında bulunan adaylar ile 20 Mart 2017 tarihi itibarıyla terhis tarihlerinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2017 tarihi itibarıyla yi

Sözleşmeli Uzman Erbaş Başvuru ve Seçme Sınavları Kılavuzu Yayınlandı.

Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesinde Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere istihdam edilecek olan sözleşmeli uzman erbaş başvuru ve seçme sınavları kılavuzu yayınlandı. Yayınlanan kılavuzda Sözleşmeli Uzman Erbaş ihtiyacını karşılamak amacıyla alımı yapılacağı duyuruldu. Yapılacak olan alıma lise ve dengi okul mezunu veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olup askerlik hizmetini erbaş/er olarak tamamlamış veya halen silahaltında bulunan adaylar ile 20 Mart 2017 tarihi itibarıyla terhis tarihlerinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2017 tarihi itibarıyla yirmi beş (25) yaşını bitirmemiş olanlar başvurabilecek. Alımı yapılacak olan adaylar Jandarma Komando ve Jandarma Asayiş birliklerinde istihdam edilecek. Adaylara yazılı sınav, ön sağlık muayenesi, bedensel yetenek sınavı mülakat ve güvenlik soruşturması uygulanacak.Başvurular 20 Mart-21 Nisan tarihleri arasında yapılacak. Daha önce başvuru yapan, seçme aşamalarını geçip rapor alan (Başarılı) adaylar ilana başvuru yapamayacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

  1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak
  2. Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2017 tarihi itibariyle yirmi beş(25) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 tarihi ve sonrasında doğanlar)
  3. Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve müracaat yapılan yılın ocak ayının ilk günü itibarıyla yirmi dokuz yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1988 tarihi ve sonrasında doğanlar)
  4. Daha önce askerliğini yapmış adaylar için Müracaat tarihinin ilk günü itibarıyla terhisinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş olmak (20 Mart 2014 tarihi ve sonrasında terhis olanlar)
  5. Tüm sınavları geçen adaylar için; sevk Bahis Siteleri edildikleri hastanelerden “Komando Uzman Erbaş Olur veya Uzman Erbaş Olur ” kayıtlı sağlık raporu almış olmak
  6. En az 164 cm boyunda olmak şartıyla ilanda belirtilen boy/kilo tablosunda belirtilen değerlerde olmak
  7. Güvenlik Soruşturması olumlu sonuçlanmak
  8. Askerlik hizmeti sırasında üste hakaret, emre itaatsizlikte ısrar, mukavemet, amir ve üste fiilen taarruz, fesat ve isyan suçları ile 22.05.1930 tarihli ve 1632 sayılı Askeri Ceza Kanunu’nun 148’inci maddesinde belirtilen suçlardan hükümlü bulunmamak.
  9. Taksirli suçlar hariç olmak üzere; affa veya zaman aşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş ya da ertelenmiş ve adli sicilden çıkarılmış olsa dahi, bir cürümden hükümlü bulunmamak.
  10. Askerlik hizmetini yapmış veya 20 Eylül 2017 tarihine kadar terhis olabilecek durumda olmak

Başvuru yapacak olan adaylar başvurularını 20 Mart - 21 Nisan 2017 tarihleri arasında, ‘’www.jandarma.tsk.tr’’ internet adresinden Personel/Öğrenci Alımı sayfasına girerek başvuru işlemleri sayfasına ulaşabilecekler. Beyana dayalı olarak yapılan ve sistem tarafından kabul edilen başvurular ön başvuru olarak kabul edilecek. Başvuru sonuçları 21 Nisan tarihinden sonra yukarıdaki adreste yayınlanacak. Adaylara posta yoluyla bir belge gönderilmeyecek. Yazılı Sınav Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Beytepe/Ankara’da adresinde yapılacak. Sınav yeri ve tarihleri ve alım süreci ile ilgili tüm duyurular ‘’www.jandarma.tsk.gov.tr’’ adresinde ilan edilecek.

Başvuru Kılavuzu için

Kamubulteni.com KONYA