Sosyal Güvenlik Kurumu KPSS Şartsız Avukat Alımı Başvuruları Devam Ediyor!

Sosyal Güvenlik Kurumu,ilgili müdür ve başkanlıklardaki ihtiyaçları ve görevleri karşılamak amacıyla avukat alımı yapacağını açıkladı.Bugün yapmış olduğu açıklamayla başvuruların devam ettiğini belirtti.İlana kimler başvurabilir,başvuru şartları nelerdir?

Sosyal Güvenlik Kurumu KPSS Şartsız Avukat Alımı Başvuruları Devam Ediyor!

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı,Devlet Personel Başkanlığı resmi web sitesinde 15 Şubat 2017 tarihinde kurum bünyesinde görev alacak personel alımı yapılacağını açıklamıştı.15 Şubat 2017 tarihinde ilan edilen pozisyona başvurular 16 Şubat 2017 tarihinde başlamış olup 24 Şubat 2017 tarihinde sona ermişti.Alım yapılacak pozisyon ise kurum avukatlığıdır.01 Mart 2017 tarihi itibariyle SGK resmi web sitesinde yayınlanan duyuru ile 131 adet avukat alımı başvurularının devam ettiği belirtilerek 3 Mart 2017 tarihinde sona ereceği açıklandı.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı 131 Adet Avukat Alımı İlanında Çalışacak Adaylarda Bulunması Gereken Özellikler Nelerdir?

*İlana başvuracak adaylar avukatlık ruhsatını aldıktan sonra en az bir yıl tecrübe kazanmış olması gerekmektedir.

*131 adet avukat alım ilanına başvuracak olan adayın ancak ikamet ettiği yerdeki kurum bünyesinde çalışması ve ikamet ettiği ildeki baroya kayıtlı olması gerekir.

*Adayın Baro Disiplin Kurulu tarafından verilen uyarı cezası dışında almış olduğu bir cezanın olmaması

*Sözleşmeli çalışacak olan avukatın ve avukat olan eşinin kurum aleyhine vekil sıfatıyla takip ettikleri davalardan çekilmesi ve sözleşme süresi boyunca vekil sıfatıyla dava takip etmemesi Baymavi

*657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48 inci maddesinde yazılı genel şartları taşıması ve 65 yaşını doldurmamış olması

Başvuru Sırasında İstenen Belgeler Nelerdir?

1.T.C. Kimlik Numarası yazılmış başvuru dilekçesi.

2.Avukatlık Ruhsatname Örneği. 

3.Avukatlık ortaklığı adına yapılacak müracaatlarda ortaklık sözleşmesi örneği.

4.Vergi Levhası örneği

5.Adayın uyarı cezası dışında bir ceza almadığına ve en az 1 yıl kıdemi olduğuna dair belge

6.İkametgah Belgesi

7.4,5*6 ebadında 2 adet vesikalık fotoğraf.

8.Sözleşmeli çalışacak avukat, avukat olan eşi ve avukat olan usul ve fürunun Kurum aleyhine yürütmekte olduğu dava varsa, sözleşmenin imzalanması ile birlikte bu davalardan çekileceklerine dair beyan dilekçesi.

Sözlü sınava çağrılmaya hak kazanan adaylar Sosyal Güvenlik Kurumunun resmi internet sitesinden ilan edilecek .Sınavda 100 üzerinden 70 ve üzeri puan alan adaylar başarılı sayılacak ve başarılı olan adayların listesi 10 iş günü içerisinde kurumun internet sitesinden ilan edilecek.

Sosyal Güvenlik Kurumu 131 Adet Avukat Alım İlanının Detayları İçin Tıklayınız.

Kamubülteni.com KONYA