Sosyal Güvenlik Kurumu 26 Denetmen Yardımcısı Alacak!

Sosyal Güvenlik Kurumu 2016 yılı içerisinde yaptığı 400 Denetmen Yardımcısı alımında boş kalan 26 kadro için adaylara tekrar tercih hakkı tanıdı.Tercihler 20-24 Mart tarihleri arasında alınacak.Tercih yapılacak iller ve diğer detaylar haberimizde.

Sosyal Güvenlik Kurumu 26 Denetmen Yardımcısı Alacak!

Sosyal Güvenlik Kurumu 2016 yılı içerisinde Denetmen Yardımcısı kadrosu için personel alımı yapmış, bu kadro için 400 kontenjan ayırmıştı. Bu kadro için yapılan giriş sınavı sonucu 18.10.2016 tarihinde kurumun internet sitesinde ilan edilmiş adayların tercihleri 14-18 Kasım 2016 tarihleri arasında alınıp yerleştirmeleri yapılmıştı. Sosyal Güvenlik Kurumu 10 Mart tarihinde yayınladığı ilanda yerleştirme yapılmayan 26 kadro için yedek adaylardan tercih alınarak bu kadrolara atama yapılacağını açıkladı. Ataması yapılacak olan adayların 12 si İstanbul’da diğer adaylar ise Artvin, Balıkesir, Bursa, Erzincan, Hakkâri, Kars, Kayseri, Kocaeli, Muğla, Muş, Sakarya, Tekirdağ, Tunceli ve Ardahan da istihdam edilecek.

ADAYLARDAN İSTENEN BELGELER NELERDİR?

  1. Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcılığı Atama Tercih ve Bilgi Formu.
  2. 2 adet vesikalık fotoğraf. (4,5 x 6 Marsbahis cm, son altı ay içerisinde çekilmiş, Kılık Kıyafet Yönetmeliğine uygun)
  3. İmzalı ve kapalı bir zarf içinde mal bildirim belgesi
  4. Kamu Görevlileri Etik Sözleşmesi
  5. Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu (5 adet)
  6. Erkek adaylar için askerlik durum belgesi
  7. Hukuk Fakültesi mezunları için varsa Avukatlık Ruhsatnamesi onaylı örneği ve fotokopisi

Adayların tercih işlemleri 20 Mart Pazartesi günü başlayacak,24 Mart Cuma günü sona erecek. Adaylar tercihlerini (http://sinavbasvuru.sgk.gov.tr/) adresinde yer alan Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı Atama, Tercih ve Bilgi Formunu KPSS puan türüne göre durumlarına uygun şekilde doldurarak formun bir çıktısını kuruma teslim edeceklerdir. Adaylar belirtilen günlerde tercihlerini değiştirme hakkına sahip olacak ancak bu tarihlerden sonra tercihlerinde düzeltme yapamayacaklar. Gerçeğe aykırı beyanı tespit edilen adayın başvurusu iptal edilecek ve haklarında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacak

Yapılan yerleştirme sonuçları Sosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi internet sitesinden ilan edilecek.

Duyuru için

Kamu personeli, işkur, sydv, banka personeli alım ilanlarından anında haberdar olmak için facebook grubumuza katılmak için

Kamubulteni.com KONYA