SEDDK 30 Uzman Yardımcısı Alımı Yapacak

Kamu kariyer platformu üzerinden yayımlanan alım ilanına göre Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu SEDDK bünyesine 30 uzman yardımcısı alımı yapacak.

SEDDK 30 Uzman Yardımcısı Alımı Yapacak

SEDDK 30 Uzman Yardımcısı Alımı Yapacak

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu SEDDK uzman yardımcısı alımı ilanı duyurdu.Kamu kariyer platformu üzerinden yayımlanan alım ilanına göre Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu SEDDK bünyesine 30 uzman yardımcısı alımı yapacak.

Alımlar sınav ile olacak

Kuruma alım sınav ile olacak ve Giriş sınavının yazılı aşaması, 24-25 Aralık 2022 Cumartesi ve Pazar günü sabah ve öğleden sonra oturumları halinde İstanbul’da yapılacaktır.

Sınava başvuru şartları neler ?

  1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak
  2. En az dört yıllık lisans eğitimi veren; hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile ekonometri, aktüerya bilimleri, bankacılık, sigortacılık, bankacılık ve sigortacılık, finans, matematik, istatistik, endüstri mühendisliği, işletme mühendisliği bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarının yukarıda belirtilen öğrenim dallarından mezun olmak
  3. 01.01.2022 tarihi itibarıyla 35 (otuzbeş) yaşını doldurmamış olmak. (01.01.1987 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak.)
  4. ÖSYM tarafından 2021 ve 2022 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavının KPSSP1, KPSSP2, KPSSP18, KPSSP28, KPSSP47, KPSSP48 puan türlerinin herhangi birinden 80 (seksen) ve üzeri puan almış olmak
  5. Giriş sınavının son başvuru tarihinden önceki 2 (iki) yıl içinde ÖSYM tarafından yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) İngilizce, Almanca, Fransızca dillerinin herhangi birinden en az (C) düzeyinde puan almış olmak veya buna denkliği ÖSYM tarafından kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmak.
  6. Aranılan şartları taşıyan adaylardan KPSSP1, KPSSP2, KPSSP18, KPSSP28, KPSSP47, KPSSP48 puan türlerinden, en yüksek puanı alan adaydan başlanarak yapılan sıralama sonucunda, atama yapılacak kadro sayısının 20 (yirmi) katı aday arasına (600 kişi) girmiş olmak.
  7. Son sıradaki adayla aynı puana sahip olan adaylar da giriş sınavına katılmaya hak kazanır.

Başvuru şekli ve zamanı

Başvurular, e-Devlet üzerinde Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden 14 - 25 Kasım 2022 tarihleri arasında yapılacaktır.

SEDDK 30 Uzman Yardımcısı Alımı ilanının detaylarına ulaşmak için TIKLAYIN