Savunma Sanayii Başkanlığı Sözleşmeli Personel Alacak (Mezuniyet, Yaş ve Diğer Şartlar)

Kısa Süre Önce Cumhurbaşkanlığı'na bağlanan Savunma Sanayii Başkanlığı'nın personel alımı için başvuru işlemleri Eylül ayında başlayacak.

Savunma Sanayii Başkanlığı Sözleşmeli Personel Alacak (Mezuniyet, Yaş ve Diğer Şartlar)

Önceki adıyla Savunma Sanayi Müsteşarlığı, yeni ismiyle Savunma Sanayi Başkanlığı olan kurumdan geçtiğimiz günlerde personel alımıyla ilgili bir duyuru yayımlanmıştı.

Kurum resmi internet sayfası, Devlet Personel Başkanlığı ve çeşitli basın yayın kuruluşları aracılığıyla, "ÖZEL BİLGİ VE İHTİSAS GEREKTİREN KONULARDA ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE SINAVLA KADRO KARŞILIKSIZ SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALINACAKTIR." başlığı altında yayımlanan duyuruda alımla ilgili, "3238 sayılı Kanunun 8’inci maddesi ve 2010/285 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı esaslarınca çalıştırılmak üzere sözlü sınav (mülakat) yöntemiyle; 23 (yirmi üç) Proje Mühendisi, 28 (yirmi sekiz) Proje Asistanı ve 9 (dokuz) Yönetici Asistanı olmak üzere toplam 60 (altmış) adet kontenjan için aşağıda belirtilen öğrenim bölümlerinden ve öğrenim bölümleri karşısında belirtilen kontenjan adedi kadar kadro karşılıksız sözleşmeli Vegabet personel alınacaktır." denilmişti.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Proje Mühendisi, Proje Asistanı ve Yönetici Asistanı pozisyonları için adaylarda aranacak mezuniyet, KPSS ve YDS şartları aşağıdaki tablolardaki gibi olacak: 

Sınava başvuruda bulunacak adayların 657 Sayılı DMK'nın 48'inci maddesinin A bendinde yer alan başvuru genel şartlarını taşıması, yurtiçi ve yurtdışı seyahat engelinin bulunmaması gerekiyor.  

Başvuru Özel Şartları şu şekilde: 

BAŞVURULAR 3 EYLÜL'DE BAŞLIYOR

Savunma Sanayii Başkanlığı'nın sözleşmeli personel alımı için başvuru süreci 3 Eylül 2018 tarihi itibariyle başlıyor. İlgili pozisyonlara başvurular Başkanlığı'n resmi internet sayfası olan www.ssm.gov.tr adresi üzerinden 18 Eylül 2018 tarihine kadar online olarak gerçekleşecek.

BAŞVURU SIRASINDA ADAYLARDAN HANGİ BELGELER İSTENECEK?

Başvuru sırasında adaylardan Özgeçmiş, son 6 aya ait 4,5x6 ebatında fotoğraf, öğrenim belgesi, YDS ve KPSS belgeleri talep edilecek.  Başvuru yapan adaylardan ilanda belirtilen genel ve özel şartı taşıyanlar KPSS sonuçlarına göre en yüksek puandan başlanarak en düşüğe kontenjanın 5 katına kadar sıralanacak sınava katılmaya hak kazanacaklar. Sınava katılmaya hak kazanan personel adaylarının listesi, sınav tarihi ve sınav yeri daha sonra Savunma Sanayii Başkanlığı'nca duyurulacak. 

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA