Sağlık Bakanlığı 3890 Adet Sözleşmeli Personel Alacak!

Sağlık Bakanlığı ve Kamu Hastaneleri Birliği'nin ortaklaşa yürütmüş olduğu çalışma sonucunda 3890 adet personel alınacağı ve başvuruların ise başlandığı açıklandı.İlana kimler başvurabilir,başvuru şartları nelerdir gibi detaylar haberimizde.

Sağlık Bakanlığı 3890 Adet Sözleşmeli Personel Alacak!

Sağlık Bakanlığı,geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığı üzerinden yayınlamış olduğu bildiri ile lise,önlisans ve lisans mezunu olarak toplamda 3890 adet personel alımı yapılacağını açıkladı.Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu ile ortaklaşa yürütmüş olduğu proje sonuçlanarak personel alım çalışmaları hızlandırılarak son buldu.

Sağlık Bakanlığı 3890 Kişilik Sözleşmeli Personel Alım İlanına başvurular 2 Mart 2017 tarihinde başlamış olup 9 Mart 2017 tarihinde sona erecektir.Adaylar başvurularını Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Kurumu'nun resmi web sitesinde bulunan ''Aday İşletim Sistemi (AİS)'' üzerinden gerçekleştirecektir.

ÖSYM'nin konu ile ilgili yapmış olduğu açıklama ise;

''2016 Kamu Personel Seçme Sınavına (2016-KPSS Lisans, Önlisans ve Ortaöğretim) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları güncellenmiş olup ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtılmıştır. Adaylar, ÖSYM’nin internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile güncellenmiş branş bazında sıralamalarını öğrenebileceklerdir.

Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir. Betexper Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS ve e-Okul sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde 01.03.2017 tarihi ile aktif olarak bulunan eğitim bilgileri; ve bu tarih itibari ile sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise, başvuru da belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.

Adayların branş bazında sıralamaları incelerken göz önünde bulundurması gerekenleri içeren teknik açıklama metnine aşağıda bağlantıdan erişilebilir.''

Genel Bilgiler

Kamubulteni.com KONYA