Resmi Gazete'de Yayımlandı: İçişleri Kamu Personeli Alımı Yapacak

İçişleri Bakanlığı kamu personeli alımı için Resmi Gazete 'de ilan yayımladı. Yayımlanan ilanda 72 adet personel alımı yapılacağına yer verildi.

Resmi Gazete'de Yayımlandı: İçişleri Kamu Personeli Alımı Yapacak

Resmi Gazete 'nin bugünkü sayısında İçişleri Bakanlığı personel alım ilanı yayımlandı.

15 Eylül tarihli ilanda İçişleri Bakanlığı, kurum bünyesind istihdam etmek üzere bilişim personeli alımı yapacağını duyurdu. Sözleşmeli bilişim personeli kadrosunda istihdam etmek üzere yapılacak kamu personeli alımında 72 adet personel alımı yapılacağına yer verildi.

Yayımlanan duyuruda başvuruların 15 bilişim personeli alımı için başvuruların 1 ile 9 Ekim tarihleri arasında alınacağı, 57 bilişim personeli alımı için de başvuruları 16-24 Ekim tarihleri arasında alınacağına yer verildi.

BAŞVURU GENELŞARTLARI

İlana başvuru yapacak adayların aşağıdaki genel şartları taşıyor olması gerekmektedir.

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
  • Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak (aylık brüt sözleşme ücret tavanının 2 katı ödenecek pozisyonlardan biri için başvurabileceklerdir),
  • Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için en az üç (3) yıllık, diğerleri için en az beş (5) yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak, (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4’üncü maddesinin (B) bendi ya da 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile özel kesimde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır),
  • Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek,
  • Erkek adaylar için zorunlu askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

BAŞVURU ŞEKLİ

İlana başvurular, yukarıda belirtilen tarihlerde E Devlet kapısı aracılığıyla yapılacak. Başvuru yapmak isteyen adayların başvuru ekranının açılmasını beklemesi gerekmektedir.

Başvuru ekranı açıldığı anda bildirim almak için Kamubulteni mobil uygulamasını indirin.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

57 personel alımı başvuru özel şartları için TIKLAYIN

15 personel alımı başvuru özel şartları için TIKLAYIN

ANDROİD UYGULAMAMIZI ÜCRETSİZ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

İOS UYGULAMAMIZI ÜCRETSİZ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Kamubulteni.com | Ankara