PTT Personel Alımıyla İlgili Flaş Gelişme! Duyuru Yayımlandı

PTT Sözleşmeli personel alımına ilişkin yeni bir duyuru yayımladı. PTT resmi internet sayfasından yapılan bilgilendirmede, personel alımı yazılı sınavının eski mevzuata uygun olarak gerçekleşeceği belirtildi.

PTT Personel Alımıyla İlgili Flaş Gelişme! Duyuru Yayımlandı

PTT sözleşmeli personel alımı için sınav heyecanı başlıyor.  Adayların merakla beklediği duyuru yayımlandı.

YENİ MEMUR ALIMLARINDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN SİZLERDEN GELEN TALEP DOĞRULTUSUNDA EN GÜNCEL İLANLARI VE HABERLERİ BARINDIRAN UYGULAMAMIZI YAYINA ALDIK. TIKLAYIN VE İNDİRİN.

Sözleşmeli personel alımının yazılı sınavına katılmaya hak kazanan adayları yakından ilgilendiren resmi duyuruda "Şirketimiz, ülkemizin her bölgesinde en küçük yerleşim birimine kadar hizmet sunmakta olup temel hizmet alanı posta kabul, ayrım ve dağıtım işi olmakla beraber, bankacılık ve kargo hizmetlerini de sunmaktadır. Ayrıca, 29.02.2016 tarihli ve 29639 sayılı Resmi Gazete 'de yayımlanan Evrensel Posta Hizmetleri Yönetmeliğine göre Şirketimiz evrensel posta hizmeti yükümlüsüdür. Söz konusu yönetmelikle belirlenen kriterler çerçevesinde posta hizmetlerinin sunumu yapılmaktadır.

Bu nedenle Şirketimizce sunulan hizmet çeşitliliğinin ve işlem Betgaranti hacminin artması personel ihtiyacını da arttırdığından 2018/1 personel alımı yazılı sınavının planlanan tarihte yapılması gerekmektedir. Cumhurbaşkanlığı sistemine geçiş sürecinde yaşanan yoğun mevzuat değişikliğinden 2018/1 personel alımı yazılı sınav sürecinin olumsuz etkilenmemesi ve adayların mağdur olmaması adına 2018/1 personel alım ilanının yayımlandığı 04.05.2018 tarihine kadar yürürlükte olan mevzuat hükümlerine göre yazılı sınav soruları hazırlanacaktır.

Ayrıca, Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketinde Çalıştırılacak İdari Hizmet Sözleşmeli Personel Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca 2018/1 personel alımı yazılı sınavının 17 farklı il merkezinde yapılması planlanmıştır. Ancak sınav organizasyonunda yaşanan aksaklıklar nedeniyle Van ilinde yazılı sınav yapılamayacaktır. Kamuoyuna duyurulur..." ifadeleri yer aldı.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA